کد خبر: 82006907 (5236550) | تاریخ خبر: 28/12/1394 | ساعت: 14:53|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

امام جمعه شیراز :

انقلابی ماندن نظام جمهوری اسلامی به انقلابی ماندن روحانیت وابسته است

شیراز- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با تاکید بر اینکه عظمت نظام جمهوری اسلامی در انقلابی عمل کردن آن است ، اظهار داشت : انقلابی ماندن نظام جمهوری اسلامی، به انقلابی ماندن مجلس خبرگان و علمای بلاد، حوز ه های علمیه و طلاب و روحانیون وابسته است.

به گزارش ایرنا آیت الله اسدالله ایمانی در خطبه های آخرین نمازجمعه سال 94 بیان کرد: امام خمینی(ره) آغازگر انقلاب اسلامی بودند که جامعه روحانیت به دنبال امام راحل حرکت کرده و انقلاب اسلامی به پیروزی رسید که این مهم باید در تداوم انقلاب اسلامی نیز ادامه یابد و حفظ شود.
وی ادامه داد: جامعه روحانیت اعم از مرجعیت، علما و فضلا و طلاب، علمای بلاد یک شبکه گسترده، فراگیر و اثرگذار در جامعه شیعه است.
ایمانی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در مدت اخیر چندین بار بر انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن مجلس خبرگان و نمایندگان طلاب و فضلا در حوزه علمیه قم تاکید کردند، افزود: دلیل این اصرار مقام معظم رهبری این است که جمعی از ساده اندیشان در جامعه امروز به روش های مختلف به دنبال القای شبهات در انقلاب هستند.
او اظهارداشت: اینها به دنبال این هستند که روزی لازم بود انقلاب کنیم و انقلابی باشیم و رژیم ستمشاهی را از بین ببریم و اما امروز دیگر نباید انقلابی باشیم و باید با نظام سلطه کنار بیاییم و امروز اگر با آمریکا و اتحادیه اروپا هم صدا نباشیم با مشکل روبرو می شویم لذا امروز باید با وضع موجود دنیا کنار بیاییم تا منافع مادی ما تامین شود.
امام جمعه شیراز اضافه کرد: این تفکر در برخی از افکار، زبان ها و جریان ها جاری شده است که خطرناک ترین حرکت در جامعه امروز ماست لذا مقام معظم رهبری به صراحت بر روی این قضیه موضع می گیرند.
او با بیان اینکه یک روز انقلابی بودن فایده ای ندارد تصریح کرد : نیاز نظام اسلامی انقلابی بودن، انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن است که انقلابی عمل کردن به معنای مقابله با نظام سلطه است.
ایمانی عنوان داشت: از انقلاب اسلامی نظام سیاسی و حکومت اسلامی به وجود آمده که این ثمرات انقلاب باید حفظ شود اما اگر انقلابی نباشیم و معیار حرکت ما عمل به اسلام نباشد، نظام استکبار و نظام سلطه نیز با ما کاری ندارد.
نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه بار دیگر آمریکا و نظام سلطه در برابر ملت ما شکست خوردند افزود: زمانی که موشک های دوربرد ما آزمایش می شد آمریکا این موضوع را برای فضاسازی علیه ایران در شورای امنیت مطرح کرد.
وی گفت: این درحالی است که بر اساس گفته های آنها آزمایش موشک های دوربرد ما با قطعنامه شورای امنیت و مفاد برجام منافاتی ندارد اما دشمن همیشه دشمن است و آمریکا تا همیشه در برابر کشور ما در حال کینه توزی و ضربه زدن است.
** مساله آب، نخستین و مهمترین مشکل استان فارس
آیت الله ایمانی با اشاره به دوم فروردین ماه به عنوان روز جهانی آب ، گفت : آب مشکل عمده امروز جوامع بشری است که متاسفانه کشور ایران و استان فارس نیز با این مشکل به صورت حساس روبرو هستند.
وی عنوان داشت: نخستین و مهمترین مشکل استان فارس، مساله آب است که مسئولان استان باید برای تولید، مصرف و بهره برداری از آب در استان برنامه داشته باشند.
او بیان کرد: امروز تالاب ها و دریاچه های ما خشکیده و ما آب را از اعماق حدود 300 متر از زمین بیرون می کشیم و نمی توان در موضوع آب بدون برنامه عمل کرد زیرا آب یک سرمایه است که از هزاران سال قبل برای بهره برداری ما نگهداری شده و ما نیز امروز باید مناسب عمل کنیم.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه نباید به سرمایه آب چوب حراج بزنیم اظهارداشت: امروز باید بدانیم از یک لیتر آب که از زمان برداشت می شود قرار است چه استفاده ای شود؟ آیا به لحاظ درآمدی مناسب هزینه است؟ که مردم نیز در این زمینه باید همکاری داشته باشند.
ایمانی اضافه کرد: همگان از جمله مردم و مسئولان باید بر روی مساله آب احساس خطر داشته باشند زیرا اگر در این بخش برنامه نداشته باشیم و مردم همکاری نکنند، آب شیرین بسیار محدود در اختیار قرار می گیرد.
امام جمعه شیراز همچنین با اشاره به فرارسیدن فصل بهار و آغاز سال 1395 هجری شمسی و نوروز باستانی افزود: همزمان با فرارسیدن فصل بهار جهان آفرینش چهره تازه خود را نمایان می کند که ما انسان ها نیز باید با ایجاد تحول در درون، ظاهر و باطن خود را هماهنگ و تازه کنیم.
او بابیان اینکه توجه به ظاهر و یا باطن به تنهایی مشکلی را حل نمی کند ادامه داد:هماهنگی و آراستگی ظاهر و باطن رشد و بالندگی انسان ها را به دنبال دارد و باید از فرصت عمر که در اختیار ما قرار گرفته برای اصلاح ظاهر و باطن خود استفاده کنیم.
3002/ 5054

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال