باغ خزندگان اصفهان گشایش یافت

اصفهان-ایرنا - باغ خزندگان اصفهان روز سه شنبه با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افتتاح شد و به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، باغ خزندگان در زمینی به مساحت یکهزار متر مربع در بوستان 'ناژوان' اصفهان ایجاد شده است و در آن جانوارانی مانند مار، بزمجه، مارمولک، سوسمار، آفتاب پرست و دیگر گونه های خزنده نگهداری می شود.
زمین این مجموعه توسط شهرداری تخصیص داده شده و گونه های جانوری آن توسط شخصی به نام علی غلامی معروف به 'سلطان مار ایران'در اختیار این مجموعه قرار گرفته است.
همچنین در باغ خزندگان غیر از گونه های جانوری زنده، اجساد و اسکلت تعدادی خزنده خشک شده(تاکسی درمی) نیز به نمایش درآمده است.
پیش از افتتاح باغ خزندگان، تونل آکواریوم ناژوان اصفهان نیز با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گشایش یافت و کلنگ احداث هتل پنج ستاره هما این شهر در جوار پارک کوهستانی صفه بر زمین زده شد.
مسعود سلطانی فر روز سه شنبه به منظور افتتاح چند طرح گردشگری و حضور در برنامه فرهنگی نوروزگاه وارد اصفهان شد.
رویداد فرهنگی 'نوروزگاه' از روز دوشنبه همزمان با 10 استان کشور در اصفهان آغاز شد و به مدت چهار روز ادامه می یابد.
قرار است در این مدت برنامه های متنوع فرهنگی با عنوان های 'نوروز، پوشاک سنتی و صنایع دستی'،'نوروز، سوغات، غذاهای سنتی و گردشگری'،'نوروز و اقلیت های مذهبی' و همچنین 'نوروز، نمایش های آیینی، موسیقی و میراث فرهنگی' با هدف آشنایی شهروندان با آیین ها و سنت های نیاکان برگزار شود.
6020/ 6027/2093

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال