لیگ قهرمانان آسیا؛ رویارویی نمایندگان ایران با ازبک ها

تهران - ایرنا- هفته سوم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان فوتبال آسیا از فردا (سه شنبه) آغاز خواهد شد و نمایندگان ایران در نبرد با تیم های ازبکستانی در جستجوی برتری برای هموار کردن مسیر صعود خود به مرحله بعدی هستند.

به گزارش ایرنا، لیگ قهرمانان فوتبال آسیا با حضور 32 تیم در هشت گروه برگزار می شود که در پایان مرحله مقدماتی دو تیم برتر هر گروه جواز حضور در مرحله یک هشتم نهایی را کسب می کنند.
روز سه شنبه و از گروه نخست، سپاهان اصفهان که از دو دیدار قبلی خود برابر النصر امارات صاحب یک پیروزی و یک شکست با نتایج مشابه 2 بر صفر شد، میزبان لوکوموتیو ازبکستان است.
امتیازات نزدیک چهار تیم حاضر در گروه نخست باعث افزایش حساسیت های موجود شده است و برتری شاگرادان ایگور استیماچ در دیدار خانگی مقابل لوکوموتیو می تواند، سپاهان را در جاده صعود قرار دهد.
طلایی پوشان دیار زاینده رود که از موفقیت در لیگ برتر به طور کامل ناامید شده اند، تمام تمرکز خود را به آسیا معطوف کرده اند تا با گرفتن نتایج مناسب، شادی را نزد هواداران خود بازگردانند.
در دیگر دیدار این گروه، الاتحاد عربستان میزبان النصر امارات است. هم اکنون در این گروه، سپاهان و النصر سه امتیازی هستند و لوکوموتیو و الاتحاد 2 امتیاز اندوخته دارند.
در همین روز و از گروه سوم، تراکتورسازی تبریز که تاکنون موفق ترین نماینده ایران در فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا بوده است در تاشکند به میهمانی پاختاکور، دیگر تیم ازبکستانی می رود.
شاگردان امیرقلعه نویی که با دو پیروزی متوالی، 6 امتیاز اندوخته اند و با تفاضل گل مثبت پنج در صدرجدول گروه سوم قرار دارند با کسب برتری احتمالی مقابل پاختاکور در آستانه صعود قرار می گیرند.
تراکتورسازی که در لیگ برتر نیز به روزهای خوب خود نزدیک شده به دنبال پایان دادن به سه فصل ناکامی در راه صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان است.
از همین گروه، الهلال عربستان از پرافتخارترین باشگاه های قاره پهناور میزبان الجزیره امارات است.
در گروه سوم تراکتورسازی با 6 و الهلال با 4 امتیاز، امیدهای اصلی صعود تلقی می شوند. پاختاکور یک امتیازی است و الجزیره موفق به کسب امتیاز نشده است.
روز چهارشنبه و از گروه دوم، شاگردان یحیی گل محمدی در تیم ذوب آهن اصفهان میهمان بنیادکار ازبکستان هستند.
ذوب آهن که با صعود به فینال جام حذفی و قرار داشتن در بین مدعیان لیگ برتر، فصل درخشانی را سپری می کند در آسیا نیز شروع نسبتا خوبی داشت و تاکنون چهار امتیاز اندوخته دارد.
نماینده اصفهان با اتکا به خط هافبک خلاق و مدافعان مستحکم خود به دنبال کسب امتیاز در ازبکستان است تا همچنان روند مثبتش را طی کند.
در دیگر دیدار این گروه، لخویا قطر میزبان النصرعربستان است.
در این گروه، ذوب آهن و النصر 4 امتیازی هستند و لوکوموتیو و لخویا یک امتیاز از دوبازی به دست آورده اند.
ورزشی**3783** 1701

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال