کویت به علت محرومیت در آستانه از دست دادن دومین دیدار مقدماتی جام جهانی است

تهران- ایرنا- تیم ملی کویت به علت محرومیت فوتبال این کشور از طرف فیفا، قادر نخواهد بود در دیدار مقدماتی جام جهانی 2018 مقابل کره جنوبی به میدان برود.

به گزارش تارنمای خبری اینساید ورلد فوتبال، فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) در ماه اکتبر کویت را به علت عدم اصلاح قانون ورزش این کشور که مانع از دخالت دولت در نهاد فوتبال ملی کویت می شود، محروم کرد.
یک مقام فدراسیون فوتبال کویت گفت که به این کشور اطلاع داده شده بود که در صورتی که تا دهم مارس از قوانین فیفا پیروی نکنند، دیدار کویت مقابل کره جنوبی لغو می شود.
دو تیم قرار بود روز 29 مارس در دائه گو در جنوب غرب سئول به میدان بروند. این دیدار آخرین بازی آنها در مرحله دوم مقدماتی جام جهانی 2018 محسوب می شود.
این مقام کویتی گفت: فرصت گذشت و فیفا لغو این ممنوعیت را اعلام نکرده است. به همین علت ما شاهد اعلام لغو این بازی خواهیم بود.
تیم ملی کویت مقابل میانمار در ماه نوامبر گذشته بازنده اعلام شد.
درخواست لغو محرومیت کویت در کنگره ماه گذشته فیفا رد شد. قرار است در کنگره ماه مه به تاخیر افتاد.
فدراسیون فوتبال کویت در حال حاضر تلاش می کند با تیم های جنوب شرق آسیا نظیر تایلند یک دیدار دوستانه به جای این بازی مقدماتی جام جهانی برگزار کند.
کره جنوبی روز 24 ماه مارس میزبان لبنان است. کره جنوبی با 18 امتیاز صدرنشین گروه جی است. کویت با 10 امتیاز در رده دوم گروه و بالاتر از لبنان ایستاده است.
ورزشی**1584

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال