کد خبر: 81984993 (5206315) | تاریخ خبر: 10/12/1394 | ساعت: 19:55|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی :

بهره مندی از تجربیات شخصیت های فرهنگی مورد توجه قرار گیرد

تبریز- ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد:اولویت برای انتخاب اعضای هیات مدیره بنیاد فرهنگ، هنر و ادب، شخصیت های فرهنگی و هنری و مجرب در این زمینه باشد تا در این مورد بتوانیم از تجربیات علمی و فرهنگی آنها در راستای پیشبرد اهداف بنیاد بهرمند شویم.

به گزارش روز دوشنبه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، 'علی جنتی' در نشستی با اعضای هیات امنای بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان گفت: رئیس جمهور در سفری که به آذربایجان داشتند بر اساس خواسته اهالی فرهنگ و ادب آذربایجان بر تاسیس این بنیاد که بر زبان آذری و مانایی آن توجه دارد، تاکید داشتند.
وی افزود: براین اساس بر آن شدیم تا با تاسیس این بنیاد که صرفا نامش هم فرهنگستان زبان آذری نباشد ولی پرداختن به این زبان نیز در آن ملحوظ باشد، به این خواسته اهالی فرهنگ و ادب جامه عمل بپوشانیم.
جنتی ادامه داد: برای تاسیس این بنیاد به تدوین اساسنامه ای پرداخته شد و در آن استان های آذری زبان شامل آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان مورد توجه قرارگرفت و در هیات رسیدگی به مراکز و موسسه های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به تصویب رسید.
دراین جلسه بر اساس انتخاب و رای اعضای هیات امنای بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان اعضای هیات مدیره و بازرسان آن انتخاب شدند.
براین اساس، عباس قدیری قیداری استاد دانشگاه تبریز، عباس خورشیدی فرماندار سابق تبریز و رجب ایزدی استاد علوم سیاسی دانشگاه تبریز به عنوان اعضای هیات مدیره و هوشنگ عطاپور به عنوان بازرس انتخاب شدند.
بنابر این گزارش، علی نواداد معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری آذربایجان شرقی و اکبر تقی زاده مدیرکل سابق میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی به عنوان اعضای علی البدل این بنیاد انتخاب شدند.
همچنین محمود رنجبر مدیر ایرانشناسی آذربایجان شرقی به عنوان بازرس علی البدل این بنیاد انتخاب شد.
این گزارش می افزاید، بر اساس انتخاب اعضای هیات امنای بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان جمشید انصاری استاندار استان زنجان به عنوان نایب رییس هیات امنای بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان و علی اکبر صفی پور مدیر کل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان شرقی به عنوان دبیرهیات امنای بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان انتخاب شدند.
/ 1495/3071

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال