کد خبر: 81982347 (5202255) | تاریخ خبر: 08/12/1394 | ساعت: 20:2|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

با ظرفیت روزانه 75 هزار بشکه؛

آغاز تولید آزمایشی میدان نفتی آزادگان شمالی

تهران- ایرنا- تولید آزمایشی میدان مشترک آزادگان شمالی که توسط چینی ها توسعه یافته، با ظرفیت تولید روزانه ٧٥ هزار بشکه نفت آغاز شده است.

به گزارش ایرنا، میدان آزادگان شمالی از جمله میدان های مشترک نفتی ایران با عراق است که میزان نفت درجای آن معادل 5.6 میلیارد بشکه برآورد شده است. طرح توسعه این میدان در دو فاز هریک با ظرفیت تولید ٧٥ هزار بشکه نفت در روز پیش بینی شده است.
با بهره برداری هر دو فاز آزادگان شمالی تولید از این میدان در مجموع ١٥٠ هزار بشکه نفت خواهد بود.
فاز نخست این میدان توسط شرکت چینی سی.ان.پی.سی اجرا شده و قرار است با ظرفیت تولید 75 هزار بشکه تا پایان امسال به طور رسمی به بهره برداری برسد.
کرامت بهبهانی مجری طرح توسعه میدان نفتی آزادگان شمالی درباره آخرین وضعیت توسعه این میدان گفت: تولید آزمایشی نفت میدان آزادگان شمالی از چندی پیش آغاز شده است و منتظر تکمیل برخی امور مربوط به واحد فراورشی هستیم.
وی درباره زمان افتتاح رسمی میدان آزادگان شمالی نیز گفت: در حال حاضر آمادگی افتتاح کامل این پروژه را داریم اما منتظریم وزارت نفت زمان قطعی بهره برداری را اعلام کند.
به گفته «عبدالرضا حاجی حسین نژاد» مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت، 2 میلیارد و ٥٥٠ میلیون دلار برای توسعه این میدان سرمایه گذاری شده است.
اقتصام(2) ** 2022** 2023

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال