کد خبر: 81982332 (5202157) | تاریخ خبر: 08/12/1394 | ساعت: 19:46|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

رایزن بازرگانی ایران: 100 شرکت ایرانی راهی کابل می شوند

تهران - ایرنا - رایزن بازرگانی، صنعتی و معدنی ایران در افغانستان با بیان اینکه امسال در سومین نمایشگاه اختصاصی ایران در افغانستان حدود 100 شرکت در قالب 12 گروه کالایی و خدماتی مشارکت دارند، اعلام کرد: تعداد شرکت های حاضر در مقایسه با سال قبل از آن 20 درصد رشد داشته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت، محمدرضا کریم زاده افزود: در نمایشگاه اختصاصی پارسال 81 بنگاه ایرانی مشارکت داشتند، اما امسال این تعداد به 100 رسیده، از طرف دیگر فضای نمایشگاه امسال نیز با افزایش 25 درصدی به دو هزار و 200 متر مربع رسیده است.
وی گفت: نمایشگاه اختصاصی ایران در افغانستان سال گذشته با استقبال بالای مردم، تجار و صنعتگران همراه شد و فضای مساعدی را برای معرفی برندهای ایرانی فراهم کرد و در دور جدید نمایشگاه لازم است شرکت های حاضر با بهره گیری از تجارب پیشین، به صورت هدفمند به برقراری ارتباط موثر، بازارسازی و تثبیت برند ایرانی مبادرت کنند.
وی با تاکید بر اینکه تثبیت برند ایرانی، هدف اصلی نمایشگاه امسال است، خاطرنشان کرد: برای بازاریابی کالاهای صادراتی لازم است کیفیت کالاها و توجه به تقاضای بازار از منظر مصرف کننده افغان مورد توجه قرار بگیرد؛ به همین دلیل پیشنهاد می کنیم که زمینه مشارکت طرف های افغان در فرآیند تولید و تجارت فراهم شود و برای اثربخشی بیشتر از ظرفیت های خوب بازرگانان افغان در صادرات مجدد کالا به دیگر کشورها استفاده شود.
رایزین بازرگانی ایران در افغانستان از همکاری های تجاری بین فعالان اقتصادی دو کشور، حضور برندهای مطرح کشور در بازار افغانستان، شناخت نسبتا خوب مردم افغانستان از برندهای ایرانی و اعتماد به کیفیت کالاهای تولیدی ایران به عنوان نقاط قوت تجارت با افغانستان یاد کرد.
وی ایجاد شرکت ها و برندهای مشترک و مدیریت قیمت تمام شده کالاها و خدمات را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: انتقال بخشی از خط تولید، سرمایه گذاری مشترک و انتقال دانش فنی می تواند به حضور بیشتر برندهای ایرانی در بازار افغانستان کمک کند.
این مقام مسئول در پایان تاکید کرد: افغانستان با جمعیتی در حدود 31 میلیون نفر و با حجم واردات 97 درصدی، پذیرای انواع کالاها و خدمات از کشورهای جهان است.
نمایشگاه اختصاصی ایران در افغانستان از 12 اسفندماه امسال به مدت چهار روز در شهر کابل برگزار می شود. در این نمایشگاه برندهای ایرانی در زمینه ساختمان و تاسیسات، مواد غذایی، لوازم خانگی، کشاورزی، دام و طیور، نساجی، فرش و موکت، خودرو و صنایع وابسته، معدن، محصولات پتروشیمی، شوینده، آرایشی و بهداشتی، فناوری اطلاعات و مخابرات، دارو و گردشگری و هوایی مشارکت دارند.
در این نمایشگاه شرکت های ایران خودرو و سایپا حضور پررنگی دارند و با جدیدترین محصولات خود که ظرفیت خدمت رسانی به جامعه افغانستان را دارد در نمایشگاه حاضر شده اند.
همچنین سازمان منطقه آزاد چابهار و منطقه ویژه اقتصادی بیرجند نیز با هدف اطلاع رسانی ظرفیت های قابل ارائه در همکاری مشترک بین دو کشور به ویژه فعالان اقتصادی به معرفی ظرفیت های مناطق یاد شده خواهند پرداخت.
اقتصام**9189** 2023

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال