فیلم سینمایی خانم سادات پروانه ساخت گرفت

تهران- ایرنا- فیلم سینمایی شهید محسن حاجی حسنی کارگر قاری بین المللی قرآن کریم که درفاجعه منا به شهادت نایل آمد، با نام خانمْ سادات پروانه ساخت دریافت کرد.

به گزارش عصر چهارشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، فیلم سینمایی «خانمْ سادات» به کارگردانی مریم ابراهیم وند، زندگی شهید حاجی حسنی کارگر را روایت می کند.
کارگردان این اثر سینمایی با اعلام این خبر افزود: این فیلم سینمایی قرار است در 120 دقیقه تهیه شده و به ابعاد مختلف زندگینامه این شهید در فاجعه منا بپردازد.
به گفته وی همچنین قرار است برای تصویر سازی محل این فاجعه به بازسازی صحنه های این فاجعه پرداخته شود و برخی دیگر از صحنه ها نیز به صورت ویژوال افکت (تداعی کننده لحظات اتفاق) این فاجعه دلخراش باشد.
مریم ابراهیم وند به ایرنا گفت: این فیلم با پلان هایی از کودکی این شهید آغاز و با تصویربرداری در مناطقی که تداعی کننده رمی جمرات است پایان می یابد و به لحظات عرفانی قبل از شهادت تاکید دارد.
وی گفت: فیلمنامه این اثر سینمایی توسط علی اکبر محلوجیان از جمله فیلمنامه نویسان به نام کشورمان تهیه و نگارش شده است. محلوجیان نویسندگی فیلمنامه های آثاری چون مجموعه زیر تیغ، پدر سالار و ... را در کارنامه کاری خود دارد.
پس از حادثه دلخراش منا و همزمان با ادای مراسم رمی جمرات و جان باختن جمع کثیری از مسلمانان جهان و هموطنان کشورمان، این کارگردان تصمیم به ساخت زندگینامه «محسن حاجی حسنی کارگر» قاری بین المللی کشورمان در قالب فیلم سینمایی گرفت.
محسن حاجی حسنی کارگر قاری بین المللی و نفر اول مسابقات قرآن کریم در مالزی، دوم مهر ماه سال جاری و همزمان با ادای مراسم رمی جمرات در منطقه منا به همراه جمع کثیری از حجاج کشورمان دعوت حق را لبیک گفت.
در این فیلم امین زندگانی به ایفای نقش می پردازد.
فراهنگ**1355**1569

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال