انتخاب کتاب سال سینما و تقدیر از برگزیدگان

تهران - ایرنا - پنجمین دوره جایزه کتاب سال سینما شامگاه چهارشنبه با معرفی برگزیدگان در موزه سینما برگزار شد.

در این مراسم شماری از سینماگران، نویسندگان، مترجمان و نویسندگان از جمله گوهر خیراندیش بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون و بهروز افخمی کارگردان سینما حضور داشتند.
پنجمین دوره اهداء جایزه کتاب سال سینمای ایران که همه ساله توسط خانه سینما برگزار می شود، همزمان با زادروز بزرگ اندیشمند ایران، خواجه نصیر الدین طوسی برگزار شد.
دبیر پنجمین جایزه کتاب سال سینما گفت: آثار ارسال شده پس از دوره سوم دو برابر شد و در این دوره نیز از 73 اثر ارسال شده به دبیر خانه جشنواره، 66 اثر مورد داوری قرار گرفته است.
رضا میر کریمی افزود: فراخوان این جشنواره مرداد ماه اعلام و مهلت ارسال آثار تا پایان شهریور ماه بود که از هفتم مهر ماه کار داوری آثار آغاز شد.
وی با اشاره به تغییر تندیس جشنواره از قلم به هدهد، گفت: تندیس های زیادی در جشنواره ها با نماد قلم اعطا می شود که برای شاخص شدن آثار سینمایی نماد 'هدهد' انتخاب و توسط محمد توکلی ساخته شد.
میر کریمی هدف از برپایی جایزه کتاب سال را ارتقا و ایجاد آگاهی و انتقال تجربه در عرصه سینما عنوان کرد و افزود: برای تبدیل شدن سینمای ایران به مکتب، نیازمند پشتوانه ای بودیم که با برگزاری این جشنواره آرزوی اهالی سینما محقق می شود.
فراهنگ** 1293** 1569

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال