کد خبر: 81976374 (5192958) | تاریخ خبر: 04/12/1394 | ساعت: 19:20|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

جنتیلونی: استفاده ازپایگاههای ایتالیا مقدمه ای برای دخالت درلیبی نیست

رم - ایرنا -«پائولو جنتلیونی» وزیر خارجه ایتالیا گفت:استفاده پهپادهای آمریکایی از پایگاه های ایتالیا برای عملیات ضد تروریستی در لیبی، مقدمه ای برای یک دخالت نظامی نیست؛ بلکه تاییدی بر همکاری میان ایتالیا و آمریکا است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی ایتالیا (انسا)، جنتیلونی که برای سفری رسمی در ترکیه به سر می برد، افزود: استفاده از این پایگاه ها نیازی به پروانه خاصی از پارلمان ندارد، بلکه وظیفه وزارت دفاع است که باید آن را مورد به مورد ارزیابی کند. مجوز صادر شده (برای استفاده پهپادهای امریکایی) تاییدی بر وجود یک همکاری مورد به مورد میان ایتالیا و آمریکا است. همکاری های (ضد تروریستی) میان آمریکا و ایتالیا با هدف عملیات دفاعی است و تهاجمی محسوب نمی شود و فکر نمی کنم که این مجوز تنها با هدف لیبی باشد، بلکه به طور کلی مربوط به عملیات ضد تروریستی می شود.
«متئو رنتزی» نخست وزیر ایتالیا همچنین در یک برنامه رادیویی در شبکه آر تی ال گفت: همان طور که وزیر دفاع ایتالیا گفته است، مجوز برای پهپادهای آمریکایی که از سیگونلا (در جنوب ایتالیا) به لیبی می روند، مورد به مورد صادر می شود. در صورت اقدام علیه تروریست ها و داعش، یک همکاری تنگاتنگ میان ما وجود دارد. ما در هماهنگی کامل با متحدان بین المللی مان هستیم. تروریست های بالقوه ای وجود دارند و روشن است که ایتالیا همانند دیگران سهم خود را ایفا می کند.
ایتالیا مجوز حرکت پهپادهای آمریکایی از پایگاه نظامی سیگونلا در جنوب این کشور را با هدف عملیات ضد داعش در لیبی و شمال آفریقا صادر کرده است. اما این مجوز که در ماه گذشته توسط ایتالیا صادر شد، مشروط به اهداف دفاعی و برای حفظ اقدام نیروهای ویژه آمریکایی بود.
اروپام**461**9163**1010

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال