اعتماد: حمایت هاشمی از« لیست امید»

تهران- ایرنا- روزنامه اعتماد در شماره سه شنبه چهارم اسفند در تشریح تیتر یک، نوشت: هاشمی رفسنجانی پیش از ظهر دیروز در دیدار نامزدهای اصلاح طلب و اعتدال گرای «لیست امید»، به همراه مسوولان ستادهای انتخاباتی آنان در شهرهای تهران، ری و شمیرانات، ائتلاف سیاسی را یکی از شیوه های مرسوم در همه دنیا خواند.

این روزنامه با انتخاب عنوان مسئولیت امروز ما تلاش برای بازگشت عقلانیت است، آورد: «چرا رای می دهیم؟» این پرسش شاید عنوان برنامه ای بود که روز گذشته انجمن اسلامی دانشگاه پلی تکنیک اعلام کرده بود اما به واقع پرسشی مهم است که چهره های سرشناس اصلاحات همچون سعید حجاریان، جعفر توفیقی و الهه کولایی سعی کردند تا پاسخی صحیح به آن بدهند. سعید حجاریان در پیام خود با پوزش از دانشجویان که نتوانسته بود به دلیل مشکلات عدیده جسمی در جمع آنان حاضر شود، نوشته بود: می دانیم که انتظار دانشجویان آرمان گرای ما آزادی، عدالت و حاکمیت قانون بر جامعه است اما می گویم که مسوولیت امروزمان تلاش برای بازگشت اداره جامعه به سمت عقلانیت و باز سازی تخریب های دهه گذشته است.
روزنامه اعتماد با درج عنوان بدانیم؛ رای دادن بهتر از رای ندادن است، می نویسد: وزیر کشور اصلاحات دعوتنامه انتخاباتی صادر کرد؛ دعوتی برای رای دادن به «لیست کامل». عبدالله نوری در بیانیه ای که به توضیح نواقص انتخابات پیش رو پرداخته گفته که برای بهتر شدن شرایط هیچ راهی جز شرکت در انتخابات برای امید به «بهبود نسبی» شرایط وجود ندارد. نوری در شرایطی این بیانیه را صادر کرده که طی هفته های اخیر طیف ها و چهره های موثر جریان اصلاحات و اعتدال تمام تلاش خود را برای تشویق هواداران تغییر به رای دادن به کار گرفته اند. نوری اما در بیانیه اش سعی کرده تا با پرهیز از بزرگنمایی درباره افق های روشن آینده بیشتر خطر رای ندادن را به مخاطبانش گوشزد و البته در کنار آن حس «امید» را نیز در یک توصیف واقع بینانه ترسیم کند. از همین روست که او در بهترین شرایط تنها از «گشایش نسبی» در مشکلات کشور سخن می گوید و توضیح می دهد که همین گشایش نسبی نیز حاصل رای دادن مردم در هفتم اسفند خواهد بود.
این روزنامه با انتشار عنوان همه پیش به سوی صندوق های رای، می نویسد: الهه کولایی، غلامحسین کرباسچی و عده ای دیگر از اصلاح طلبان در یادداشت هایی از مردم برای حضور در انتخابات دعوت کردند.
این روزنامه در گفتارها و یادداشت های امروز عنوان های «حضور انتخاباتی مشروط به نتیجه نشود»، «دولت روحانی ماهانه 8833 شغل ایجاد کرده است»، «برای جلوگیری از حاکمیت تفکرات مخرب رای دهید»، «مجلس مددرسان دولت نیاز است»، «حضور گسترده مردم کمک دیپلماسی است» و «لازمه توسعه، مجلس کارآمد است» را به ترتیب به قلم عباس عبدی، مسعود نیلی، بهزاد نبوی، سعید شیرکوند، محمدجواد ظریف و جواد اطاعت منتشر کرد.
روزنامه اعتماد همچنین ضمیمه خود را با عنوان «کرگدن» به چاپ رساند.
*گروه اطلاع رسانی
پژوهشم**9370**2002

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال