کد خبر: 81969818 (5183027) | تاریخ خبر: 29/11/1394 | ساعت: 19:38|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

صلاحیت یک نفر از کاندیداهای مجلس در هرمزگان رد شد

بندرعباس - ایرنا- دبیر ستاد انتخابات هرمزگان اعلام کرد: صلاحیت یک نفر از کاندیدهای مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه شرق استان از سوی هیات اجرایی رد شد.

خلیل منتغمی فر پنجشنبه در گفت وگوبا ایرنا افزود: این فرد تقاضای جابجایی ازحوزه انتخابیه میناب به بندرعباس کرده بود که مورد موافقت هیات اجرایی مرکز استان قرار نگرفت واز دور انتخابات خارج شد.
وی ادامه داد: درحال حاضر 40نفر از نامزدها شامل 21 نفر در حوزه انتخابیه بندرعباس ، 11نفر بندرلنگه وهشت نفر حوزه انتخابیه میناب رقابت انتخاباتی خود را طبق قانون از امروز صبح آغاز کرده و به مدت یک هفته اجازه تبلیغات دارند.
براساس اعلام وزارت کشور، یک میلیون و 119 هزارو 93 نفر در استان هرمزگان می توانند در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری رأی دهند.
استان هرمزگان دارای پنج کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است که سه نفر از حوزه مرکزی ( بندرعباس، قشم ، حاجی آباد، ابوموسی و بندرخمیر) یک نفر از حوزه شرق استان (میناب ، رودان ، جاسک ، سیریک و بشاگرد ) و یک نفر نیز از حوزه غرب (بندرلنگه، بستک و پارسیان) هستند.
یک هزارو 267 شعبه اخذ رأی در هرمزگان پیش بینی شده، که از این تعداد 729 شعبه ثابت و 538 شعبه نیز سیار و 483 شعبه شهری و 784 شعبه روستایی است.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی هفتم اسفند 94 برگزار می شود.
6048

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال