ورزشی گمنام در ایران گوی سبقت را از مدعیان آسیایی ربود

تهران - ایرنا - تیم ملی «چین لون» ایران به فینال در دومین دوره رقابت های سپک تاکرای قهرمانی آسیا در رشته «چین لون» راه یافت.

سابقه «چین لون» در ایران کمتر از دو ماه است. چین لون ورزش بومی کشور میانمار است که شش بازیکن از یک تیم در دایره ای به شعاع دو متر توپ را با پا می چرخانند و در مدت 30 دقیقه باید بیشترین امتیاز را کسب کنند.
به گزارش روز سه شنبه پایگاه اطلاع رسانی فدراسیون انجمن های ورزشی، در این رقابت ها 13 تیم شرکت کرده اند که تیم ایران در ایونت 1 با کسب 117 امتیاز به همراه مالزی با 187 امتیاز به دیدار نهایی راه یافت.
این مسابقات برای دومین مرتبه در سطح آسیا برگزار می شود و ملی پوشان ایران برای نخستین بار در این رقابت شرکت می کنند تا خود را برای حضور در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا آماده کنند.
رقابت های چین لون قهرمانی آسیا از روز سه شنبه در شهر «ماندالی» کشور میانمار آغاز شد.
وحید ملکی، حمید گرویی، مهدی حب درویش، محمد حسن اکبری، رضا مظفری و آرتین رحیمی اعضای تیم ملی ایران در این دوره از رقابت ها هستند.
رییس انجمن سپک تاکرا و سرپرست تیم اعزامی به میانمار در خصوص رشته چین لون گفت: در رقابت های جهانی سپک تاکرا در سنگاپور مسابقات چین لون را از نزدیک دیده بودم و فیلم های این رشته را به ایران آوردم و تصمیم به تشکیل تیم چین لون گرفتم.
سهراب آزاد افزود: برای نخستین بار است که تیم ایران در بخش چین لون شرکت می کند و با توجه به تجربه بسیار اندک که آنهم در طول مسابقات حاصل شد رسیدن به فینال ایونت 1 بسیار ارزنده و مهم است و این می تواند برای حضور در مسابقات مهمتری چون بازی های آسیایی 2018 جاکارتا بسیار حائز اهمیت باشد.
سهراب آزاد نایب رئیس کنفدراسیون سپک تاکرای قاره آسیا در این رقابت ها به عنوان عضو هیات ژوری و کمیته فنی حضور دارد.
معمولا بازیکنانی چین لون دارای هنرهای فردی بسیار بالا هستند و به همین دلیل انجمن سپک تاکرا، «حسین حب درویش» رکوردار روپایی جهان را با خود به میانمار برده است.
اما سپک تاکرا که قدمتی بسیار بیشتر نسبت به چین لون دارد به والیبال با پا مشهور است.
در سپک تاکرا هر تیم دارای سه بازیکن است که فقط حق استفاده از پا را دارند.
تایلند، مالزی، اندونزی، فیلیپین و ویتنام از جمله کشورهای پیشرو در رشته سپک تاکرا در جهان هستند.
ورزشی**1067**1545

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال