تهران و میلان توافق نامه همکاری امضا کردند

تهران -ایرنا- شهرداران تهران و میلان ایتالیا روز دوشنبه در آئینی در محل برج میلاد پایتخت توافق نامه همکاری بین دو شهر امضا کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا این توافقنامه توسط محمدباقر قالیباف شهردار تهران و جولیانو پیزاپا شهردار میلان ایتالیا به امضا رسید.
شهردار تهران در آیین امضای توافق نامه همکاری تهران و میلان گفت: ظرفیت های فرهنگی، توریستی، محیط زیستی، اقتصادی، فنی، عمرانی برای همکاری میان این دو شهر بیش از هر زمان دیگری آماده است.
محمدباقر قالیباف با بیان اینکه در چند سال گذشته تحریم های ظالمانه آمریکا موجب کاهش روابط ایران و ایتالیا شد افزود: امروز آمریکا به تصمیم نادرست خود در گذشته پی برده که این امر به شکستن تحریم ها منجر شد.
وی افزود: ایران توانست به افکار عمومی جهان ثابت کند که کشوری قدرتمند و صلح جو است.
شهردار تهران با ابراز خرسندی از فراهم شدن زمینه همکاری میان تهران و میلان گفت: امیدواریم این همکاری عقب ماندگی های گذشته را جبران کند.
قالیباف با اشاره به اینکه میلان یک شهر تاریخی، صنعتی، فرهنگی و تاثیرگذار بوده و هست افزود: از اینکه امروز این تفاهم نامه بین تهران و میلان امضا می شود بسیار خوشحالم.
وی با اشاره به دعوت شهردار میلان از وی برای سفر به ایتالیا گفت: در اولین فرصت این سفر را انجام خواهد شد.
شهردار تهران خاطرنشان کرد: تهران در بیست و یکمین دوره سه سالانه طراحی و معماری که اواخر اردیبهشت ماه سال آینده در میلان برگزار می شود، شرکت خواهد کرد.
جولیانو پیزاپا شهردار میلان به همراه یک هیات اقتصادی، فنی، محیط زیستی و فرهنگی روز گذشته وارد تهران شد.
شهرداری های تهران و میلان در دو روز آینده در خصوص زمینه های قابل همکاری از جمله ساخت و توسعه خطوط مترو، جمع آوری و تفکیک پسماند، انجام پروژه های زیرسطحی و روسطحی با یکدیگر گفت و گو خواهند کرد.
تهرام/9353/7245/1831

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال