کد خبر: 81963757 (5173008) | تاریخ خبر: 25/11/1394 | ساعت: 19:44|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

احزاب سیاسی نقشی موثر در حضور گسترده مردم در انتخابات دارند

ایرنا - ایلام - دبیر حزب مردمی اصلاحات ایران اسلامی استان ایلام گفت: مشارکت احزاب و گروه های سیاسی فعال کشور در انتخابات و هدایت صحیح افکار عمومی نقش موثری در حضور حداکثری و گسترده مردم در انتخابات دارد.

علی داری پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید اهمیت خاصی به احزاب و گروه های مختلف موافق و مخالف داده شده و باید احزاب نیز افراد اصلح و شایسته را برای یاری و همراهی با برنامه های دولت به مجلس بفرستند.
وی با بیان اینکه انتخاب افراد شایسته و اصلح گامی موثر برای توسعه و پیشرفت استان است، افزود: مردم و احزاب باید با انجام انتخابات سالم بلوغ فکری خود را به نمایش بگذراند.
وی با اشاره به این که کشور در این برهه زمانی نیازمند یک مجلس قدرتمند است، یادآورشد: مردم با مشارکت گسترده و همگانی خود با انتخاب نمایندگان شایسته و دارای صلاحیت ضمن تحکیم اتحاد و همدلی می توانند مجلس را برای رسیدن به اهداف نظام یاری کنند.
داری پور اضافه کرد: جایگاه و شان نماینده مجلس بسیار بالا است و یک نماینده باید وقت خود را برای کارهای ملی، توسعه استان و پروژه های کلان صرف کند و با زبان گویا، چشم بینا و گوش شنوای خود راه توسعه را هموار کند.
استان ایلام با 590 هزار نفر جمعیت دارای سه کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی (دو کرسی حوزه انتخابیه ایلام و یک کرسی حوزه انتخابیه دهلران) است و یک کرسی نمایندگی در مجلس خبرگان رهبری است.
از میان 108 نامزد ثبت نامی در استان در نهایت و پس از انجام مراحل مختلف بررسی ها توسط هیات های اجرایی، نظارت و شورای نگهبان 45 نفر برای شرکت در رقابت انتخابات مجلس شورای اسلامی در 2حوزه انتخابیه (ایلام 35 نفر و دهلران 10 نفر) از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت شدند.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری روز هفتم اسفند همزمان با سراسر کشور برگزار می شود.
7172/6034/ 7

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال