کد خبر: 81960148 (5168741) | تاریخ خبر: 22/11/1394 | ساعت: 19:16|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

استاندار: 94 درصد مردم استان یزد از نعمت گاز برخوردارند

یزد - ایرنا - استاندار یزد گفت: در مجموع 94 درصد جمعیت استان از نعمت گاز برخوردار هستند که این رقم در کشور 89 درصد است.

به گزارش ایرنا، سیدمحمد میرمحمدی عصر پنجشنبه در نشست شورای اداری استان یزد افزود: در برهه کنونی 99 درصد جمعیت شهری و 66 درصد جمعیت روستایی استان یزد از نعمت گاز برخوردارند.
وی با اشاره به گازرسانی به 19 شهر از مجموع 20 شهر استان اظهار امیدواری کرد: عملیات گازرسانی به بهاباد نیز تا سال آینده محقق شود.
استاندار یزد با اشاره به هشت اولویت برای امور استان یزد اظهار کرد: نخستین اولویت استان تامین آب شرب و مدیریت مصرف آب کشاورزی است که در دولت تدبیر و امید 150 میلیون متر مکعب آب برای مصرف شرب مردم یزد به تصوب رسید.
وی توسعه فرهنگ دارالعباده، گردشگری، مراکز علمی، پژوهشی و فناوری، نیرگاه های خورشیدی، صنایع پیشرفته (های تک) را به ترتیب اولویت های دوم تا ششم استان یزد نام برد و افزود: توسعه و بهبود شرایط محیط زیست و ایجاد قطب بهداشتی، درمانی و پزشکی نیز به عنوان اولویت های هفتم و هشتم استان در نظر گرفته شده است.
وی خاطر نشان کرد: در خصوص هر یک از اولویت های یاد شده فعالیتهای مناسب و قابل توجهی در استان یزد انجام شده و در حال پیگیری است.
استاندار یزد گفت: در دهه فجر امسال 478 طرح با اعتبار 3400 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
میرمحمدی تحویل 8 هزار و 631 مسکن مهر به ذی نفعان، بهره برداری ماهانه یک مدرسه 12 کلاسه، ایجاد 10 پایگاه سلامت و بزرگترین مرکز CCU کشور با 24 تختخواب، توسعه پوشش گیاهی و جنگلهای شهرستان خاتم ایجاد کمربند سبز زارچ و اشکذر در محور شهرک صنعتی و پارک 325 هکتاری در نزدیکی دروازه قرآن یزد را از جمله فعالیت های انجام شده استان در دولت تدبیر و امید عنوان کرد.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد نیز در این نشست بر ضرورت فراهم شدن زمینه اقتصاد مقاومتی با تکیه بر تولید داخلی تاکید کرد.
آیت الله محمدرضا ناصری افزود: اگر به دنبال عزت و موفقیت در دنیا هستیم باید با قناعت و مدیریت در حوزه اقتصاد تلاش کنیم و موفق شویم.
7532/ 6197

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال