کد خبر: 81958893 (5166700) | تاریخ خبر: 21/11/1394 | ساعت: 19:44|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

چهار طرح عمرانی در تویسرکان بهره برداری شد

تویسرکان- ایرنا- فرماندار تویسرکان گفت: همزمان با نهمین روز از دهه مبارک فجر چهار طرح عمرانی با حضور استاندار همدان در تویسرکان بهره برداری شد.

به گزارش ایرنا حبیب مومیوند چهارشنبه در آیین افتتاح طرح های عمرانی تویسرکان گفت: مدرسه 9 کلاسه روستای اشترمل با 945 متر مربع زیر بنا و صرف اعتباری بیش از 9 میلیارد ریال افتتاح شد.
وی افزود: همچنین مدرسه 14 کلاسه شاهد حضرت رسول(ص) شهرک قائم(عج) تویسرکان با اعتبار 202 میلیارد ریال و برخورداری از دو هزار و 78 متر مربع نیز آغاز به کار کرد.
مومیوند به نصب حفاظ میانی و روشنایی ورودی شهر تویسرکان از سمت جاده جوکار به طول 2.4 دهم کیلومتر اشاره و اضافه کرد: این طرح با اعتبار 76 میلیارد ریال از سال 93 آغاز ئ امروز بهره برداری شد.
وی ادامه داد: فاز جدید بخش تولید داروی شرکت فاران شیمی با افزایش تولید در بخش متادون و شربت تریاک و با صرف 10 میلیارد ریال و اشتغالزایی برای 16 نفر نیز افتتاح شد.
مومیوند طرح ساخت دست مصنوعی قابل استفاده برای همه افرادی که دست خود را از دست داده اند، طرح پژوهشی کنترل هوشمند موتور خانه با ایجاد صرفه جویی 40 درصدی در مصرف گاز، نمونه طرح کاشت زعفران و طرح تولید نانو پودر مس را طرح هایی عنوان کرد که استاندار همدان از نزدیک آنها را بررسی کرد.
وی خاطرنشان کرد: نانو پودر مس در حوزه ساخت صنایع دفاعی، تجهیزات نظامی و امور صنایع کاربرد دارد و اکنون دانشگاه آزاد تویسرکان تنها تولید کننده آن در کشور محسوب می شود.
تویسرکان یکی از شهرستان های استان همدان واقع در 90 کیلومتری شهر همدان است.
7524/6993

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال