کد خبر: 81958884 (5166604) | تاریخ خبر: 21/11/1394 | ساعت: 19:40|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

سخنگوی ائتلاف اصولگرایان خوزستان از نهایی شدن لیست نامزدهای مورد نظر این حزب تا سه روز آینده خبر داد

اهواز - ایرنا - سخنگوی ائتلاف اصولگرایان خوزستان گفت: در زمان حاضر۸۰ درصد از لیست نامزدهای مورد نظر ائتلاف اصولگرایان استان مشخص و تا سه روز دیگر نیز لیست نهایی معرفی خواهد شد.

به گزارش ایرنا محمد جعفر فلسفی روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان به اخرین اقدامات حزب اصولگرا در استان برای نهایی کردن لیست نامزدهای مورد نظر این حزب برای انتخابات مجلس دهم اشاره کرد و گفت: انتخابات همواره یکی از حساس ترین دوران های کشور به شمار می رود و شاید یکی از مهمترین مسایل در زمان حاضر فاصله گرفتن از جریان های سیاسی است که با نظام جمهوری اسلامی سنخیت دارند.
وی با بیان اینکه مردم خوزستان همواره در صحنه های مهم انقلاب امتحان خود را به خوبی پس داده اند افزود: مردم دیگر به یک رکن اساسی برای نظام اسلامی تبدیل شده اند و هرچه جلوتر می رویم بر تقویت این رکن نیز افزوده می شود .
سخنگوی ائتلاف اصولگرایان استان ادامه داد: انتخابات یک شاخص مهم برای نظام اسلامی است و نوع حضور مردم و کیفیت حضور آن ها در این انتخابات می تواند در شتاب بخشی به انقلاب اسلامی در سطح جهان موثر باشد .
وی به هوشیاری مردم نسبت به وعده های نامزدهای انتخاباتی اشاره کرد و گفت: نامزدها باید بدانند که مردم به دلیل تجربه حضور در انتخابات تمام دیدگاه ها، نگرش ها و گرایش های آنها را به دقت زیر نظر دارند و شعارها را از واقعیت تشخیص می دهند.
فلسفی بیان کرد: درحال حاضر مسئولیت حزب اصولگرا مضاعف شده است و شناخت نامزدهای موردنظر این حزب به تحقیقات بیشتری نیاز دارد که باتوجه به سیاست هایی که درپیش گرفته شده است به زودی به این شناخت دست پیدا می کنیم .
وی ادامه داد: انتخابات همواره فرازو نشیب هایی را به همراه دارد که توانمندی یک نامزد در این بین خصوصیات فردی او را برای ما و مردم مشخص می کند.
سخنگوی ائتلاف اصولگرایان خوزستان تاکید کرد:یکی از مشکلات ما در گذشته حمایت از یک کاندیدا تنها در زمان انتخابات بود اما از این پس یک نماینده بعد از انتخابات نیز مورد حمایت این حزب قرار می گیرد.
وی افزود: خوزستان ۱۸نماینده در مجلس دارد و آن هابا تعامل و اتحاد با یکدیگر می توانند در تحولات کشور و استان نقش موثری داشته باشند چرا که یک نماینده نمی تواند به تنهایی تحولات را به نام خود ثبت کند .
وی بیان کرد: در خوزستان مشکلات گسترده شده است و معضل ها به زخم تبدیل شده است که تنها مرهم آن اتحاد بین نماینده ها و همکاری ادارات است .
فلسفی انتقال اب،گردوخاک، اشتغال،معیشت، اقتصاد ، فقر و محرومیت را از جمله مشکلات استان برشمرد و افزود: این مشکلات باید اسیب شناسی شود و هرچه سریعتر در جهت رفع آن ها اقدام شود.
وی همچنین به مجلس خبرگان نیز اشاره کرد و افزود: خوزستان شش سهم در مجلس خبرگان دارد و در حال حاضر چهره های مطرحی در سطوح ملی داریم که همواره باید با حداکثر ارا آن ها را روانه مجلس خبرگان کنیم .
سخنگوی ائتلاف اصولگرایان استان به شعار حزب اصولگرایان برای انتخابات مجلس دهم اشاره کرد و گفت: حزب اصولگرایان با شعار معیشت، امنیت و پیشرفت وارد انتخابات شده است چرا که معیشت یک اولویت بسیار مهم برای جریان اصولگرا محسوب شده و امنیت نیز در این حوزه انتخابیه همواره مورد توجه بوده است .
وی بیان کرد: پیشرفت نیز همواره در گرو رفع ضعف ها و شناسایی آنها است و یکی از اهداف اصلی ما برای تحقق اهداف خود رسیدن به یک لیست واحد است .
فلسفی ادامه داد: شهرستان اهواز در مجلس شورای اسلامی سه سهم دارد ولی بیشتر تمرکز ما در شهرستان ها است که اکنون نیز مطالعات میدانی درخصوص توانایی و ویژگی های فردی کاندیدهای مورد نظر اغاز شده است و در شهرستان ها با معتمدان منطقه مشورت های لازم انجام شده است .
وی یاد آور شد: در شهرستان ها دخالت مستقیم در بررسی خصوصیات فردی نامزدها نداشتیم و اکنون ۸۰ درصد نامزدهای مورد نظر لیست را مشخص کرده و در خصوص بقیه آنها نیز کارهای اولیه انجام شده است.
سخنگوی ائتلاف اصولگرایان استان با بیان این که در این انتخابات با هیچکس عهد و پیمان نبسته ایم گفت: فعالیت نامزدها در طول انتخابات باید با اهداف حزب مطابقت داشته باشد.
وی افزود:اکنون حدود ۱۵نفر دارای سوابق روشن دعوت شده اند که در جلساتی که با حضور شورای اصولگرایی و جمع نخبگان صورت گرفت از این میان شش نفرانتخاب شدند که برای اهواز دو نفر آن ها قطعی شده و بقیه نیز تا سه روز آینده انتخاب می شوند .
فلسفی تاکید کرد: قومیت ها نباید لیست های خود را محدود به بحث قومیت کنند چرا که نامزدها باید بر اساس توانمندی ها انتخاب شوند .
وی فضای مجازی را یک فرصت مناسب برای معرفی نامزدها دانست و گفت: از این فضا نباید در جهت تخریب افراد استفاده شود بلکه این فضا برای معرفی نامزدهای مورد نظر مردم یک فرصت مناسب است.
سخنگوی ائتلاف اصولگرایان استان گفت:خوزستان همواره تابع سیاستگذاری های دولت بوده اما نمایندگان استان باید از جایگاه خود نهایت استفاده را برای پیشرفت این استان بکارگیرند .
وی تاکید کرد: خوزستان نباید در بحث قراردادهای نفتی فرصت را به سایر استان ها بدهد و نباید شایسته سالاری جای خود را به ارتباطات و زد و بندها بدهد .
فلسفی بیان کرد: برخی نماینده ها بیش از اندازه به مدیران نزدیک می شوند و همین امر باعث شده قدرت نظارت خود را کاهش دهند.
وی با بیان این که اولویت ما معیشت و اقتصاد است گفت: رفتارنمایندگان باید منطبق بر اولویت ها باشد و ولایت مداری و دشمن شناسی، بعد سیاسی و ارتباطات اجتماعی فرد و نگاه تشکیلاتی اونیز از دیگر شاخص هایی است که مد نظر قرار می گیرد .
استان خوزستان با جمعیتی بالغ بر چهار میلیون و 500 هزار نفر دارای 18 نماینده در مجلس شورای اسلامی و 6 نماینده در مجلس خبرگان رهبری است.
7152/6064

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال