کد خبر: 81957164 (5164561) | تاریخ خبر: 20/11/1394 | ساعت: 19:43|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

حمایت مصر از تشکیل دولت وفاق ملی در لیبی

تهران-ایرنا- عبدالفتاح السیسی رییس جمهوری مصر روز سه شنبه بر حمایت کشورش از تلاش های که برای تشکیل دولت وفاق ملی در لیبی صورت می گیرد، تاکید کرد.

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز السیسی در دیدار با عقیله صالح رییس پارلمان لیبی گفت: کشورش از تلاش های در حال انجام برای تشکیل دولت وفاق ملی بر اساس توافق صورت گرفته میان گروه های مختلف لیبیایی با نظارت سازمان ملل تاکید کرد.
رییس جمهوری مصر گفت: مصر آماده است کمک های لازم را در اختیار نهادهای لیبیایی بگذارد تا وظایف خود را در تثبیت پایه های امنیت و ثبات و حفظ حاکمیت این کشور انجام دهند.
در جریان این دیدار، دو طرف آخرین تحولات سیاسی در لیبی و درگیری های گروه های متخاصم در این کشور را مورد بررسی قرار دادند.
السیسی همچنین بر اهمیت لغو تحریم تسلیحاتی لیبی و ارائه حمایت های لازم از این کشور برای مبارزه با خطر روز افزون تروریسم در لیبی تاکید کرد.
وی تصریح کرد: باید مانع کمک های مالی و تسلیحاتی به تروریست های فعال در لیبی شد و با طرف هایی که نمی خواهند امنیت در این کشور برقرار شود، مقابله کرد.
رییس پارلمان لیبی نیز ضمن قدرانی از تلاش های مصر برای برقراری ثبات و صلح در لیبی، تاکید کرد که برای پیشبرد روند سیاسی در کشورش همواره با طرف مصری در ارتباط و هماهنگی است.
درگیری ها در لیبی در حالی ادامه دارد که فایز السراج رئیس شورای ریاستی لیبی در حال تشکیل دولت وفاق ملی در این کشور است.
دولت وفاق ملی لیبی بر اساس بندی از توافقنامه صخیرات که بین طرف های لیبی در مغرب به امضا رسیده، تشکیل می شود.
اکنون دو دولت و پارلمان موازی در لیبی حاکم هستند که دولت و پارلمان مورد قبول جامعه جهانی در شرق لیبی مستقر است.
خاورم**9329**1144

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال