کد خبر: 81957160 (5164308) | تاریخ خبر: 20/11/1394 | ساعت: 19:37|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

بهره برداری از طرح های عمرانی، خدماتی و فرهنگی در رودسر و املش

رشت - ایرنا - در نهمین روز از دهه مبارک فجر، طرح های عمرانی، خدماتی و فرهنگی در بخش چابکسر شهرستان رودسر و نیز رانکوه شهرستان املش گشایش و مورد بهره برداری قرار گرفت.

* بهره برداری از هشت طرح توسعه عمران شهری شهرداری چابکسر
به گزارش خبرنگار ایرنا، شهردار چابکسر عصر سه شنبه و در مراسم افتتاح نمادین پروژه آسفالت خیابان گیلانده این شهر، میزان سرمایه گذاری برای انجام این پروژه ها را بالغ بر هشت میلیارد ریال و از محل منابع داخلی شهرداری ذکر کرد.
بهرام غنوی دیگر طرح های افتتاحی را آسفالت خیابان های سرولات و شیخ زاهد محله، دیواره سازی رودخانه سامان رود به طول 100متر ، دفع و هدایت آب های سطحی با انجام لوله گذاری و کانال روباز به طول 500متر در خیابان های ساحلی و امام خمینی (ره)، سیستم روشنایی خیابان سرولات و فرش موزاییک خیابان سرولات به طول 500متر اعلام کرد .
وی اضافه کرد: تنها برای انجام پروژه آسفالت خیابان گیلانده که به طول چهار هزار متر مربع انجام شده، دو میلیارد ریال هزینه و 300خانوار این منطقه از مزایای جاده آسفالته بهره مند شدند.
ساختمان ثبت احوال چابکسر نیز با زیر بنای 426متر مربع زیر بنا و با سرمایه گذاری سه میلیارد و 200میلیون ریال از دیگر طرح هایی بود که مورد بهره برداری قرار گرفت.
* بهره برداری از یک طرح آبرسانی در روستای سجیدان چابکسر
به گزارش ایرنا، برای انجام این پروژه که لوله گذاری خط انتقال به طول شش و نیم کیلومتر انجام شده، چهار میلیارد ریال سرمایه گذاری و 147خانوار از مزایای آب آشامیدنی بهداشتی بهره مند شدند.
یک شاخه راه روستایی نیز در روستای سراگوابر چابکسر افتتاح شد. برای انجام این پروژه به طول دو کیلومتر، بیش از دو میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.
همچنین یک واحد مسکن مددجویی در روستای چایحانسر به یکی از مددجویان تحت پوشش واگذار شد، برای ساخت این واحد با زیر بنای 41متر مربع ، 180میلیون ریال هزینه شده است.
طرح احداث بقعه بی بی سکینه نیز در روستای خانسر قاسم آباد علیا به بهره برداری رسید.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رودسر گفت: این بقعه در زمینی به مساحت یک هزار متر مربع و با زیربنای 120متر مربع ساخته شده است.
حجت الاسلام والمسلمین رمضانعلی پاکیزه افزود: برای ساخت این بقعه، یک میلیارد و 500میلیون ریال سرمایه گذاری شده است.
یک پروژه برق رسانی نیز در روستای قاسم آباد سفلی به بهره برداری رسید. به گزارش ایرنا برای انجام این پروژه که با هدف توسعه، تقویت و پایداری شبکه برق بوده، 550میلیون ریال هزینه شده است.
چابکسر از توابع شهرستان رودسر، در یکصد کیلومتری شرق مرکز استان گیلان قرار دارد.

* بهره برداری از 485 واحد مسکن و هفت پروژه شهرداری رانکوه املش
در نهمین روز از دهه مبارک فجر، 485واحد مسکن روستایی و هفت پروژه شهرداری رانکوه املش با حضور مسئولان محلی افتتاح شد.
برای هفت پروژه شهرداری رانکوه املش شامل میدان معلم، بوستان کتاب و ساماندهی گلزار شهدای رانکوه املش، چهار میلیارد و 550 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.
همچنین امروز (سه شنبه) 485 واحدمسکن روستایی هرکدام با تسهیلات 150میلیون ریال در مجموع با 72میلیارد و 750میلیون ریال به صورت نمادین در روستای گوشت پزان بخش رانکوه املش افتتاح و به بهره برداری رسید.
شهرستان املش در 70 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.ک/2
3019/7291/2007

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال