کد خبر: 81955362 (5161884) | تاریخ خبر: 19/11/1394 | ساعت: 19:44|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

معاون وزیر ارتباطات: کمک به کسب و کارهای مبتنی برفناوری اطلاعات در دستور کار قرار دارد

اهواز - ایرنا - معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در برنامه توسعه فناوری اطلاعات کشور، کمک به توسعه کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات و اقتصاد دانش بنیان از جمله برنامه های مهمی است که در حال ساماندهی است.

به گزارش ایرنا نصرالله جهانگرد روز دوشنبه در نشست با دانشگاهیان در سرسرای اداری دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار کرد: در این راستا فعالیت های گسترده ای در زمینه کمک به پارک های علم و فناوری، وام کم بهره و تسهیل حقوقی در کارها آغاز شده است.
وی به شبکه ملی اطلاعات اشاره کرد و افزود: در سراسر کشور ظرفیت سازی بنیادی برای ارتقاء دسترسی به ارتباطات و اطلاعات انجام می شود.
جهانگرد ادامه داد: در تلاشیم که در هر نقطه ای از کشور دسترسی پهنای باند در اختیار همه مردم و موسسات باشد که البته مقداری از برنامه اجرایی دولت عقب هستیم.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران تصریح کرد: وزیر ارتباطات برای تقویت نهاد مدیریت ارتباطات و اطلاعات و تامین منابع مالی تلاش های زیادی کرده است و باید در ادامه برنامه پنجم توسعه اهداف محقق شود.
وی گفت: در زمان حاضر ظرفیت داخلی ارتباطات کشور به چهار هزار گیگابایت یا چهار ترابایت رسیده در حالی که برنامه ریزی برای پنچ ترا بایت بوده است و چشم انداز اصلی ما رسیدن به به 20 ترابایت است.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: ما دانشگاه را شریک استراتژیک برای کارهای خود می دانیم.
غلامحسین خواجه رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز نیز در این نشست گفت: این دانشگاه با 14 دانشکده، بیش از 10 مرکز تحقیقاتی و پژوهشکده و بیش از 17 هزار دانشجو دارد.
این نشست با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سفری یک روزه به استان خوزستان ابتدا در گلزار شهدای روستای ثدین از توابع شهرستان باوی حضور یافت و سپس چندین طرح محابراتی در این استان را افتتاح کرد.
3004/6065/6064

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال