کد خبر: 81955353 (5161938) | تاریخ خبر: 19/11/1394 | ساعت: 19:40|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

امام جمعه شهرری: خداباوری رمز موفقیت حضرت امام(ره) بود

شهرری ـ ایرنا ـ امام جمعه شهرری گفت: مهمترین دلیل پیروزی امام راحل در برابر طاغوت این بود که خدا را باور و ایمان بالایی داشت و هر که به خدا اعتماد کند پیروز می شود و خدا برای او کافی است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید علی شاهچراغی روز دوشنبه در آئین تجلیل از دانش آموزان ممتاز خانواده های شاهد و ایثارگر شهرستان های استان تهران گفت: از ویژگیهای بارز امام راحل خودباوری بود و برای همین بدون نیاز به شرق و غرب فرمود من دولت تعیین می کنم.
وی شجاعت و اعتماد بر مردم را از دیگر ویژگی های امام راحل(ره) ذکر کرد و ادامه داد: در بیانات امام(ره) بویی از یاس و ناامیدی وجود نداشت و همیشه در کلام خود خدا و پیروزی را باور داشت.
وی افزود: در میان همه کشورهای مختلف شخصیت ها و مصلحانی وجود دارند اما هیچ کدام از نظر شخصیت همانند امام راحل جامع نیستند چرا که ایشان از جنس انبیا بود و کاری کرد که انبیا و اولیا انجام می دادند.
شاهچراغی با بیان اینکه مسئولان نظام و مردم خود را مدیون خون شهدا می دانند افزود: به تعبیر رهبر معظم انقلاب مردم به شهدا مدیون هستند برای اینکه از ابتدای انقلاب تا امروز همه اقتدار و امنیت کشور مدیون جانفشانی و ایثارگری شهدا است.
وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب گفت: اگر خون پاک شهدا نبود وضع امروز ما غیر از این بود، چرا که خون شهدا همانند سدی در برابر نفوذ دشمن عمل می کند، به همین سبب هر میزان ما از آنان تقدیر و تجلیل کنیم جز وظایف ما است تا باشد که مشمول شفاعت آنان شویم.
آئین تجلیل از از 94 دانش آموز ممتاز شاهد و ایثارگر شهرستان های ری، اسلامشهر، ورامین، قرچک، قدس، چهاردانگه، دماوند با معدل بالای هجده و همچنین یک دانش آموز فرزند شهید مدافع حرم روز دوشنبه با حضور حجت الاسلام سید علی شاهچراغی امام جمعه شهرستان ری، نادر نصیری مدیرکل بنیاد شهید شهرستان های استان تهران، حجت الاسلام شفیع صدری معاون فرهنگی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران، حسین نصراله رئیس بنیاد شهید شهرستان ری و ابراهیم ولایت رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان قدس در کانون سمیه شهرستان ری برگزار شد.
6139

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال