کد خبر: 81955352 (5161862) | تاریخ خبر: 19/11/1394 | ساعت: 19:39|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

لیست انتخاباتی اصلاح طلبان 20 یا 21 بهمن بسته می شود

تهران – ایرنا – رییس شورای عالی سیاست گذاری انتخاباتی اصلاح طلبان با بیان اینکه هیچ اقدام عملی برای ارائه لیست انتخاباتی اصلاح طلبان انجام نشده گفت: لیست اصلاح طلبان بر اساس قولی که داده ایم تا پایان شب بیستم یا بیست و یکم بهمن ماه بسته می شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا محمدرضا عارف شامگاه دوشنبه در حاشیه همایش جوانان ، انقلاب ، انتخابات در جمع خبرنگاران افزود: هنوز وارد هیچ مصداقی برای بستن لیست در تهران نشده ایم.
وی اضافه کرد: بنا بود هیجدهم بهمن لیست را ببندیم؛ از آنجایی که بررسی صلاحیت ها به تاخیر افتاد و امروز هم در خصوص تعدادی دیگر ، تجدید نظر می کنند هنوز وارد عملیات نشده ایم.
وی در پاسخ به سووالی در خصوص رعایت مر قانون اظهار داشت: همه احزاب ، مسوولان اجرایی ، نظارت و قانون گذاری باید مر قانون را رعایت کنند.
عارف همچنین در پاسخ به این سوال که اگر در تایید صلاحیت ها تعدادی از کاندیداهای مورد نظر شما نباشند واکنش شما چه خواهد بود گفت: نیروهای جوان و برجسته در کشور زیاد هستند ، احتمالا مشکلی که پیدا می کنیم این است که چون مردم چهره های سیاسی را خوب نمی شناسند ما انتخاب می کنیم و ان شاالله مردم چون شرایط را درک می کنند به لیست ما رای می دهند.
وی با بیان اینکه در تمام شهرستان ها لیست داریم، در پاسخ به سوالی در این خصوص که آیا از شخص خاصی در انتخابات حمایت می کنید ؟ گفت: از شخص خاصی در هیچ حوزه ای حمایت نمی کنم ، تصمیم با مجمع اصلاح طلبان و حامیان دولت در هرحوزه است که مورد حمایت ما خواهد بود.
**هر تصمیمی شورای نگهبان بگیرد ما تمکین می کنیم
عارف در پاسخ به خبرنگاری که پرسید قرار بود آقای روحانی و شما در خصوص رد صلاحیت ها رایزنی کنید، رایزنی آقای لاریجانی تا حدودی موفقیت داشت چرا این موفقیت در رایزنی شما و دولت اتفاق نیفتاد؟ گفت: ما وظیفه و رایزنی های خود را انجام دادیم و در مجموع از رایزنی ها راضی بودیم.
وی اضافه کرد: در مجموع تصمیم گیرنده نیستیم، ما اطلاعات می دهیم، تصمیم گیرنده شورای نگهبان است و هر تصمیمی هم بگیرد ما تمکین می کنیم.
عارف اضافه کرد: رایزنی ها موثر بوده و تعدادی برگشتند؛ انتظار ما این بود که چهره های شاخص که همه هم آنها را می شناسند برگردند و لیست ما از نظر سیاسی وزین شود که خیلی این اتفاق نیفتاد.
**امیدوارم فراکسیون اکثریت در مجلس با اصلاح طلبان باشد
وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص پیش بینی مجلس آینده اظهار داشت: پیش بینی اکنون سخت است، اگر چه هنوز برآورد نکردیم ، انشالله اکثریت را در مجلس به دست خواهیم گرفت.
وی ادامه داد: با توجه به شرایط کشور و لیست های مختلف که می آید اگر بخواهم از نظر یک کارشناس پیش بینی کنم این که کدام جریان و فراکسیون اکثریت را به دست می گیرد این پیش بینی مقداری سخت است، امیدواریم با حضور و رای مردم فراکسیون اکثریت با اصلاح طلبان باشد.
سیام **6084**1058**1540**1449

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال