مولاوردی: 55 درصد طلاق ها در کشور نتیجه اعتیاد است

یاسوج - ایرنا - معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، اعتیاد را یکی از آسیب ها و چالش های مهم کشور و خانواده ها دانست و گفت: 55 درصد طلاق ها در کشور نتیجه این معضل اجتماعی است.

به گزارش ایرنا، شهیندخت مولاوردی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در یاسوج افزود: بر اساس بررسی های انجام شده حدود 10 درصد معتادان در کشور نیز زنان هستند.
وی با اشاره به بالابودن آمار افراد معتاد متاهل گفت: این امر روند افزایشی داشته و بروز آسیب های اجتماعی برای خانواده ها را بویژه کودکان در پی دارد.
مولاوردی، توسعه متوازن و تقسیم عادلانه منابع و فرصت ها را در حوزه زنان و خانواده بویژه در مناطق و استان های کمتر برخوردار، از رویکردهای مهم دولت یازدهم و معاونت اعلام کرد.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، از مهمترین برنامه ها و شعارهای راهبردی دولت یازدهم را تامین و ارتقا سرمایه اجتماعی، تحقق امنیت و اخلاق در حوزه فرهنگی و ثبات و آرامش اقتصادی و سیاسی در جامعه ذکر کرد.
مولاوردی یادآور شد: در دولت گذشته توجه چندانی به سمن ها (تشکل های مردم نهاد) به عنوان کانون های مهم مدنی و اجتماعی نمی شد و تا حدودی دچار بحران هویتی شده بودند.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده تصریح کرد: اکنون هویت یابی و استفاده از ظرفیت و توان بخش خصوصی و سازمان های مردم نهاد یکی از راهبردهای مهم دولت تدبیر و امید در حوزه اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و حتی فرهنگی است.
وی تاکید کرد: دولت یازدهم در شرایطی روی کار آمد که کشور به مشکلات متعدد و چالش های اساسی در ابعاد مختلف دچار شده بود.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: بی ثباتی و ناآرامی در فضای سیاسی و اقتصادی کشور و رکود بی سابقه از جمله مهمترین مشکلات و آسیب های مهم کشور در قبل از شروع دولت یازدهم بود.
مولاوردی افزود: تمامی برنامه ها، شعارها و اهداف تعیین شده از سوی رئیس جمهوری و دولت یازدهم یکی پس از دیگری در حال محقق شدن است.
3016/6162/ 6075

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال