تاج:در صورت پافشاری ای.اف.سی نمایندگان ایران از لیگ قهرمانان آسیا خارج می شوند

تهران – ایرنا – رییس سازمان لیگ فوتبال گفت: در صورت پافشاری کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای.اف.سی) مبنی بر برگزاری دیدارهای نمایندگان ایران و عربستان در کشوری ثالث، تیم های کشورمان از این رقابت ها خارج می شوند.

به گزارش بامداد روز سه شنبه ایرنا، مهدی تاج در گفت وگویی تلویزیونی افزود : مسئولان فدراسیون فوتبال در دیدارهای خود با مدیران ای.اف.سی بر برگزاری دیدارهای تیم های ایرانی در داخل کشور تاکید داشتند و حاضر به برگزاری رقابت ها در کشور دیگری نبودند.
وی ادامه داد : کنفدراسیون فوتبال آسیا دیدارهای هفته های اول و دوم تیم های ایرانی مقابل حریفان عربستانی را از اوایل اسفند به اواخر فروردین ماه سال آینده موکول کرد تا مشکلات دوطرف برطرف شود.
تاج با بیان اینکه در صورت قبول برگزاری تیم های ایرانی و عربستان در کشوری ثالث؛ کنفدراسیون فوتبال آسیا وارد جاده خطرناکی خواهد شد، افزود : در آینده مشکلات چین، کره شمالی و جنوبی می تواند رقابت های قاره کهن را تحت تاثیر قرار دهد به همین علت نباید مناقشات سیاسی وارد فوتبال شود.
وی با محکوم کردن حمله به سفارت عربستان در تهران گفت: چنین حوادثی در سایر کشورهای نیز رخ داده اما تغییراتی در رقابت ها به وجود نیامده است.
رییس سازمان لیگ درباره غیبت براتی حقوقدان فدراسیون فوتبال در جلسات کنفدراسیون فوتبال آسیا اظهار داشت : با توجه به اینکه در این نشست های مسائل حقوقی مطرح می شد، بهتر بود که نماینده حقوقی فدراسیون فوتبال نیز در آن شرکت می کرد.
وی در مورد پاسخ به این سوال که آیا روابط علی کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال با شیخ سلما رییس ای.اف.سی باعث عدم برخورد جدی ایران با رفتار عربستانی ها شده است؟ گفت : چنین چیزی صحت ندارد، تصمیم مجموعه فدراسیون فوتبال و باشگاه ها این است که در صورت پافشاری ای.اف.سی، از لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا کنار خواهیم رفت.
ورزشی (2) ** 9122 ** شبد ** 1095

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال