اقدام اوباما برای جلب حمایت رژیم صهیونیستی؛ سخنرانی درمورد هولوکاست

تهران – ایرنا – کاخ سفید اعلان کرد که باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا قصد دارد در روز چهارشنبه به مناسبت روز بین الملی یادبود هولوکاست در سفارت رژیم صهیونیستی در واشنگتن سخنرانی کند.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان از داووس سوییس، اعضای دولت اوباما قبلا به صورت خصوصی رون درمر سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا را مسئول تخریب روابط دو طرف با ترتیب دادن برنامه سخنرانی نتانیاهو در کنگره علیه توافق هسته ای با ایران می دانند.
کاخ سفید برنامه این سخنرانی را که بدون مشورت با کاخ سفید ترتیب داده شده بود، بر خلاف پروتکل های بین المللی می داند.
درمر روز جمعه در صفحه توییتر خود از اوباما به علت پذیرش دعوت اسراییل برای این سخنرانی عمیقا سپاسگزاری کرد.
جان کری وزیر امور خارجه آمریکا نیز روز پنجشنبه گفت که جنگ میان دولت های اوباما و اسراییل با نهایی شدن توافق هسته ای با ایران، به پایان رسیده است.
کری چند روز پس از به اجرا درآمدن توافق هسته ای ایران و لغو تحریم های آمریکا علیه تهران، در حاشیه اجلاس جهانی اقتصاد در داووس با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی ملاقات کرد.
سی ان ان افزود: به نظر می رسد که نتانیاهو که سرسخت ترین مخالف این توافق بود، آن را به عنوان یک واقعیت پذیرفته و اکنون مساله اصلی اجرای موفقیت آمیز آن است.
کری در باره اختلاف رژیم صهیونیستی و دولت اوباما بر سر این پیمان گفت: من تصور می کنم که نتانیاهو درک کرده است که اختلافات پایان یافته است و ما می توانیم به روابط خود ادامه دهیم.
اروپام**1486**1599

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال