قاتم مقام سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی :

جذب سرمایه گذاری خارجی راهکار خروج از وابستگی به نفت است

اصفهان - ایرنا - قائم مقام سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران گفت: جذب سرمایه گذاری خارجی یکی از راهکارهای خروج از وابستگی به نفت است.

به گزارش ایرنا سید جمال فرج الله حسینی عصرپنجشنبه در مراسم اختتامیه فرصت های سرمایه گذاری در شهرخلاق اصفهان برضرورت برنامه ریزی و بسترسازی برای جذب سرمایه های خارجی و داخلی در بخشهای مختلف با نگرش به نیازهای منطقه تاکید کرد و افزود: فرصتی بی نظیر برای رشد افتصادی و افزایش تولید در کشور ایجاد شده است .
قائم مقام سازمان سرمایه گذاری وزارت اقتصاد و دارایی با اشاره به کاهش 16 درصدی روند سرمایه گذاری درجهان گفت : دراین شرایط چین همچنان بیشترین میزان سرمایه را جذب کرده است .
وی یکی از ضرورتهای روز و نقش کارآفرینان اقتصادی در کشور بویژه در اصفهان را معرفی جاذبه های اقتصادی عنوان و بر اهمیت این امر تاکید کرد.
حسینی یکی از مهمترین راهکارهای معرفی قابلیتهای و جاذبه های اقتصادی را آمد و رفت هیئت های خارجی ذکرکرد .
فرج الله حسینی با بیان اینکه بنگاه ها اقتصادی و واحدهای تولیدی در اصفهان نیازمند توجه و حمایت هستند اضافه کرد: در این ارتباط باید از ظرفیت گردشگران خارجی و داخلی در این زمینه بهره بهرداری شود.
همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری شهر خلاق اصفهان از چهارشنبه با شعار ' اصفهان فرصت جهانی و جهانی از فرصت ها ' توسط شهرداری این شهربرپا شد.
در این همایش دو روزه که عصر پنجشنه پایان یافت ، 40 هیات اقتصادی و سرمایه گذاری از کشورهای کویت، امارات، ترکیه ، کره جنوبی، اسپانیا، گرجستان، سوئیس، آلمان، عراق، عمان، اتریش، چین ، افغانستان، لهستان، کانادا ، روسیه و یونان شرکت داشتند.
8116/ 1339

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال