شورای امنیت درباره سوریه نشست فوق العاده برگزار می کند

تهران- ایرنا- نماینده فرانسه در سازمان ملل متحد روز پنجشنبه اعلام کرد، پاریس به همراه واشنگتن و لندن، برگزاری نشست فوق العاده شورای امنیت درباره لغو محاصره شهرهای سوریه را خواستار شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از نیویورک، 'فرانسوا دلاتر' درباره هدف از برگزاری این نشست فوق العاده گفت: اوضاع انسانی در برخی از شهرهای سوریه بسیار نگران کننده و اسفبار است و هدف از برگزاری این نشست فوق العاده، هشدار داد به جهانیان درخصوص فاجعه انسانی در شهرهای محاصره شده سوریه است.
وی خاطر نشان کرد، دیگر هدف این نشست فوق العاده، فراهم آوردن شرایط آسان تر برای از سرگیری گفتگو بین طرف های درگیر در سوریه است.
علاوه بر فرانسه، انگلیس و آمریکا، نیوزیلند و اسپانیا نیز که از اعضای غیردائم شورای امنیت سازمان ملل هستند، از پیشنهاد برگزاری این نشست فوق العاده حمایت کرده اند.
برگزاری این نشست فوق العاده در حالیست که کاروان جدیدی از کمک های انسانی صبح امروز (پنجشنبه) وارد شهرک تحت محاصره مضایا واقع در حومه دمشق شد.
کاروان نخست کمک های پزشکی و غذایی به مردم مظایا روز دوشنبه گذشته توسط نیروهای حزب الله و دولت سوریه، وارد این شهرک حومه دمشق شد.
تروریست های تکفیری تاکنون چندین بار کمک های انسانی به مردم مضایا را سرقت کرده و از تحویل آن به مردم این شهرک خودداری کرده و پس از چندی این کمک ها را با قیمت های زیاد به مردم مضایا فروخته اند.
تصمیم برای تسریع امداد رسانی به این مناطق در حالی صورت گرفت که اخیرا گزارش هایی درباره سوء تغذیه شدید مردم در این سه روستا منتشر شده بود.
برخی منابع خبری به کذب مدعی شدند که دولت سوریه و نیروهای مقاومت که مشغول مبارزه با تروریست ها در مناطق مختلف سوریه هستند، مسبب بحران انسانی در مضایا هستند، اما این نیروها با رد ادعاهای دروغین، این ادعاها را تبلیغات رسانه ای علیه خود خواندند.
سوریه از مارس 2011 به دلیل حضور گروه های تروریستی و تکفیری تحت حمایت خارجی در این کشور با بحران مواجه است.
براساس گزارش ها، تاکنون بیش از 300 هزار نفر در جریان ناآرامی ها در سوریه کشته شده و میلیون ها نفر نیز مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده اند.
شبد**9041** 3404

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال