بان کی مون: باید به نفاق بر سر بحران یمن خاتمه داد

نیویورک - ایرنا - بان کی مون دبیرکل سازمان ملل با اشاره به شرایط دردناک زندگی مردم سوریه و یمن نفاق دو دستگی جهانی بر سر بحران های جاری در این دو کشور را عامل تیره بختی و رنج و مشقت مردم این کشورها و گسترش افراط گرایی خشونت بار توصیف کرد و خواستار خاتمه یافتن این نفاق شد.

به گزارش ایرنا، دبیرکل سازمان ملل روز پنجشنبه در پی ارائه یک گزارش غیر رسمی در مجمع عمومی این سازمان به خبرنگاران گفت: باید به این دو دستگی و نفاقی که مردم سوریه را در رنج و محنت و مردم یمن را در عمق تیرگی و نگون بختی فروبرده خاتمه داد.
بان کی مون شرایط دلخراش مردم مضایای سوریه را گواهی بر ضرورت اقدامات سیاسی عاجل برای پایان بخشیدن به بحران این کشور ذکر کرد و با اشاره به این که فقدان ملاحظات انسانی در برخورد با این بحران ها به اوج خود رسیده تاکید کرد که هیچ گونه توجیه انسانی برای رنجی که مردم این کشورها تحمل می کنند وجود ندارد.
وی با بیان اینکه امدادگران سازمان ملل در سال 2014 قادر به توزیع کمک های انسانی و مواد غذایی در میان پنج در صد ساکنان مناطق تحت محاصره در این کشور بوده اند و حالا فقط به یک در صد از این مردم دسترسی دارند این حقیقت درد ناک را غیر قابل باور خواند و گفت که مردم این شهرها و سایر شهرهای سوریه با رنج و مشقتی که می کشند از مردم جهان می پرسند که جامعه جهانی کجاست و آیا زندگی ما از نظر جامعه جهانی از کوچکترین ارزشی برخوردار است ؟ می پرسند که چه کسی قرار است از حق ما دفاع کند؟
در عین حال 'دومینیک استیلهارت' یکی از مسئولان صلیب سرخ جهانی که در یک نشست خبری به پرسش های خبرنگاران پاسخ می داد، گفت: 'متاسفانه نمی توان به همه شهرها و روستاهای محاصره شده کمک کرد اما مذاکره در این خصوص همچنان ادامه دارد.'
شورای امنیت سازمان ملل تاکنون بارها خواستار لغو محاصره شهرهای سوریه شده است، اما این درخواست تاکنون بی نتیجه مانده اما سرانجام طی روزهای گذشته و امروز کمک های بشر دوستانه به شهر مضایا آغاز شده است و امروز نیز کاروانی دیگر حامل دارو و غذا وارد این شهر شد.
شبد **-4-541 ** 1095

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال