تخصیص چهار میلیارد ریالی برای تیم فوتبال امید در راه المپیک

تهران - ایرنا - مدیر مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان از تخصیص چهار میلیارد ریال به تیم فوتبال امید در راه رسیدن المپیک 2016 خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا مازیار ناظمی روز شنبه در حاشیه جلسه شورای روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان گفت: دو میلیارد ریال از این مبلغ برای پشتیبانی از تیم امید و نیمی دیگر آن نیز در قبال پاداش و کسب نتیجه مثبت در این بازی ها به این تیم تعلق خواهد گرفت.
وی با بیان اینکه نزدیک به چهار دهه از حضور تیم ملی امید در المپیک می گذرد خاطر نشان کرد: خواسته مردم این است که تیم امید به المپیک ریو راه یابد.
رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان اظهار کرد: در صورتی که ورزشکاران جواز حضور در المپیک را کسب کنند برای آنان حقوق ماهیانه در ستاد المپیک در نظر گرفته می شود.
روز گذشته معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان نیز از اختصاص 400 میلیون تومان به تیم فوتبال امید خبر داده بود که مدیر تیم فوتبال امید در مراسم بدرقه این تیم که شب گذشته در هتل المپیک برگزار شد، از این کمک وزارت ورزش ابراز بی اطلاعی کرده بود.
از سوی دیگر معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان از واریزی 400 میلیون تومان به حساب فدراسیون فوتبال برای تیم امید در روز جاری خبر داد.
سید مناف هاشمی با ابراز امیدواری برای صعود تیم امید فوتبال به المپیک، گفت : مبلغ 400 میلیون تومان برای پشتیبانی ،حمایت و پرداخت پاداش تیم ملی امید در نظر گرفته شده بود که امروز به حساب فدراسیون فوتبال واریز شد تا این تیم با روحیه ای بهتر و با تمام توان در مرحله دوم مسابقات کسب سهیمه المپیک شرکت کند.
وی ادامه بیان کرد: 200 میلیون از این مبلغ مربوط به مسائل پشتیبانی تیم است و مابقی مبلغ، پاداشی است که برای این مجموعه در نظر گرفته ایم و امیدواریم تیم فوتبال امید پس از 40 سال، سهمیه حضور در المپیک را کسب کند.
معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش در خصوص میزان پاداش تیم فوتبال امیددر صورت صعود به المپیک، گفت: انشالله پس از صعود این تیم در ستادعالی بازی های المیپک و پارالمپیک، موضوع پاداش مورد بررسی قرار خواهد گرفت و با نظر وزیر ورزش و جوانان و مطابق مصوبات ستاد بازی ها، میزان پاداش تیم امید مشخص خواهد شد.
مناف هاشمی در خصوص وضعیت دیگر فدراسیون ها، گفت: امروز بخش دیگری از بودجه تخصیصی فدراسیونها مطابق تفاهم نامه ای که فدراسیونها با معاونت ورزش قهرمانی به امضاء رسانده اند، پرداخت خواهد شد، با این رقم تا کنون بالای 82 درصد از بودجه تخصیصی به فدراسیون ها پرداخت شده است .
رقابت های انتخابی المپیک 2016 ریو در رشته فوتبال از بیست و دوم دی ماه تا دهم بهمن ماه سال جاری در کشور قطر برگزار می شود. تیم فوتبال امید ایران امشب 12 دی ماه بعد از زیارت آستان مقدس ثامن الحجج از مشهد عازم دبی می شوند و بعد از انجام اردوی 6 روزه و دیدار دوستانه، 18 دی ماه به دوحه پایتخت قطر پرواز می کند.
تیم فوتبال امید ایران در این رقابت ها با کشورهای سوریه، قطر و چین هم گروه است.
تهرام/1109/7247//1348/9029**1379

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال