سرمربی تیم فوتبال نوجوانان: باید برای مرحله نهایی انتخابی جام جهانی قوی تر شویم

تهران- ایرنا- سرمربی تیم فوتبال نوجوانان با بیان اینکه به دنبال ساخت تیم قوی تری هستیم، گفت: مسابقات مرحله نهایی انتخابی جام جهانی با حضور 16 تیم برتر آسیا برگزار می شود و از بین آنها فقط 4 تیم به جام جهانی صعود می کنند.

به گزارش روز شنبه ایرنا از فدراسیون فوتبال، حمید علیدوستی درخصوص آماده سازی تیم فوتبال نوجوانان گفت: دومین اردوی خود را روز پنجشنبه نهم دی ماه در آکادمی ملی فوتبال به پایان رساندیم؛ در اردوی قبلی سعی کردیم 2 بازی تدارکاتی با تیم هایی که حداقل چندسال از ما بزرگتر بودند، داشته باشیم.
وی افزود: نتایج دیدارهای تدارکاتی برایمان مهم نیست، بلکه می خواهیم بازیکنان را تحت فشار بگذاریم و عملکرد آنها را مقابل تیم هایی که چهارسال از آنها بزرگتر هستند، ببینیم.
سرمربی تیم فوتبال نوجوانان درباره برنامه های پیشروی این تیم خاطرنشان کرد: هشت ماه تا رقابت های قهرمانی 2016 آسیا در هند باقی مانده و باید تیم آماده و مهیایی را به این مسابقات اعزام کنیم و برهمین اساس برای داشتن یک تیم ملی خوب باید با رقبای سرشناس بازی های تدارکاتی داشته باشیم.
علیدوستی اظهار داشت: در جلسه ای که با علی کفاشیان رییس فدراسیون، مرتضی محصص رییس کمیته فنی و فریدون معینی مسوول کمیته آموزش فدراسیون فوتبال داشتیم برنامه ها و اردوهای آتی را ارائه کردیم.
وی در ادامه بیان کرد: در این برنامه تدوینی، از کمیته جوانان خواستیم زمینه حضور نوجوانان را در تورنمنت های مهم را فراهم سازد. به نظرم توجه به تیم فوتبال نوجوانان توجه به آینده فوتبال ایران است؛ در این صورت بهتر نقطه ضعف خود را خواهیم شناخت و از همه مهمتر از من سرمربی گرفته تا بازیکن با تجربه تر خواهیم شد و آن وقت قادر خواهیم بود در مسابقات قهرمانی آسیا بهترین عملکرد خود را به نمایش بگذاریم.
علیدوستی ادامه داد: سال گذشته تیم را ساختیم، اما امسال تیم داریم و می خواهیم آن را قوی کنیم. در حال حاضر تیم نوجوانان 5 تا 6 بازیکن نخبه دارد که این ها در آینده ای نزدیک تبدیل به ستاره های فوتبال ایران خواهند شد و من یقین دارم به تیم ملی راه خواهند یافت.
وی درباره حضور تیم فوتبال نوجوانان در تورنمنت بلاروس تصریح کرد: این دومین تجربه من در تورنمنت بین المللی زیر 17 سال بلاروس است؛ سال گذشته رده سنی تیم نوجوانان در این رقابتها زیر 15 سال بود، بچه های من با تیم هایی بازی کردند که چند سال با آنها فاصله سنی داشتند و قدرتمندتر بودند.
علیدوستی افزود: ناگفته نماند که تورنمنت بلاروس به ما خیلی کمک کرد و توانستیم نقاط ضعف خود را شناسایی کنیم و نتیجه اش هم این شد که در تورنمنت ژاپن قهرمان شدیم؛ 25 دی ماه به بلاروس می رویم و این مسابقات نیز مانند سال گذشته می تواند مفید باشد.
سرمربی تیم فوتبال نوجوانان گفت: از روز دوشنبه 21 دی ماه آخرین اردوی خود را قبل از اعزام به تورنمنت بلاروس در کمپ تیم های ملی آغاز می کنیم و در این اردو سعی داریم سطح آمادگی و هماهنگی بازیکنان را بالا ببریم تا بتوانیم نمایش خوبی در این تورنمنت داشته باشیم.
ورزشی**9129**1379

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال