بغداد شادمان از آزادی رمادی

بغداد- ایرنا- اگرچه سقوط رمادی مرکز استان الانبار در 15 ماه می امسال خبری ناخوشایند برای عراقی ها بود، اما اعلام آزادی کامل این شهر، امروز دوشنبه از تصرف گروه تروریستی تکفیری داعش، به سرعت بغداد پایتخت عراق را تحت تاثیر قرار داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، لحظاتی بعد از پخش تلویزیونی افراشته شدن پرچم ملی عراق بر فراز مجموعه ساختمان های دولتی در مرکز این شهر از طریق تلویزیون دولتی این کشور، فضای بغداد آکنده از رایحه آزادی به خاطر آزادسازی یکی دیگر از مناطق مهم عراق از تصرف تروریست های داعش شد.
بلندگو های مساجد و برخی ادارات دولتی در سطح شهر بغداد، امروز بارها آزاد سازی شهر رمادی به دستان نیروهای مشترک مردمی، ارتش و عشایر استان الانبار را به گوش شهروندان در پایتخت رساند.
یگان های امنیتی در ایست های بازرسی سطح شهر با پخش آهنگ های حماسی، این پیروزی را شادمانه جشن گرفتند.
با توجه به همزمان شدن آزادی رمادی مرکز استان الانبار با ایام هفته وحدت اسلامی و میلادی پیامبر اسلام (ص) و سال نو میلادی در این کشور، برخی گزارش ها حاکیست که شهروندان در مناطق مختلف از جمله کاظمین، شهرک صدر و المنصور اقدام به پخش نقل و شیرینی کردند.
از طرفی شبکه های مختلف تلویزیونی عراق نیز امروز با قطع برنامه های عادی خود، از شهرهای مختلف عراق به ویژه استان های جنوب و مرکز این کشور، پیام های رضایتمندی و شادباش مردم را پخش کردند.
همسو با این واکنش ها، در سطح شبکه های اجتماعی، کاربران عراقی ابراز امیدواری کردند که بعد از رمادی، نوبت فلوجه و سپس موصل مرکز استان نینوا در شمال عراق است.
انتظار می رود که احزاب، شخصیت ها سیاسی و دولتمردان عراق با انتشار بیانیه های مختلف این پیروزی جدید را به مردم و نیروهای مشترک مردمی ارتش و عشایر این کشور تبریک بگویند.
در حالی که 2015 به سال پیروزی های عراقی ها علیه تروریست ها داعش باید نامگذاری کرد در عین حال سال سرخوردگی و شکست و پس روی تروریست ها در این کشور نیز بوده است.
گزارش ها حاکیست که پیروزی در رمادی، بر روحیه عناصر تروریستی داعش تاثیر فراوانی گذاشته و عناصر این گروه یا عموما در رویارویی با نیروهای عراقی به هلاکت رسیده و یا در حال فرار به سمت فلوجه در شرق رمادی یا مناطق هیت و الجزیره و دیگر مناطق بیابانی در غرب و شمال رمادی هستند.
خاورم *2*353*1770*1144

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال