بزرگترین پیست سافاری کشور در قشم به بهره برداری می رسد

قشم- ایرنا- معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم، گفت: بزرگترین پیست ورزش سافاری (اتومبیلرانی چهار محوره) بیست و سوم ماه جاری به بهره برداری می رسد.

«مسعود کرباسچی» شامگاه سه شنبه در دومین گردهمایی معاونان جوانان ادارات کل ورزش و جوانان استان ها در قشم، افزود: این پیست در سایتی به مساحت 300 هکتار و مشرف به دریا با اوج و فرودهایی کم نظیر ایجاد و همزمان با نمایشگاه گردشگری کشور به بهره برداری می رسد.
وی اظهار کرد: هم اینک سایت موتور کراس نیز مطابق استانداردهای بین المللی و به منظور استفاده قشر جوان از این فرصت راه اندازی شده است.
این مقام مسئول همچنین از ایجاد سایت اسب دوانی در کنار سایت شترسواری گَوَرزین خبر داد و افزود: با رفع نواقص موجود در سایت اسب دوانی، در زمستان امسال شاهد اجرای این طرح ها خواهیم بود.
کرباسچی با اشاره به امکانات منحصربه فرد قشم در حوزه ورزش های لوکس و برگزاری مسابقات لیگ سه گانه کشور در قشم، از آمادگی سازمان منطقه آزاد قشم برای ایجاد پایگاه دائمی ورزش های سه گانه با در اختیار گذاشتن زمین مورد نیاز این ورزش خبر داد.
وی اضافه کرد: با بهره برداری از این پایگاه دائمی در قشم، اردوهای ورزش سه گانه در این جزیره برگزار می شود و زمینه درآمدزایی برای منطقه را فراهم می کند.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم، گفت: این جزیره آمادگی میزبانی مسابقات آسیایی سه گانه را دارد و در صورتی که کیش نتواند مرکز آموزش ورزش سه گانه را ایجاد کند، این جزیره آمادگی لازم به منظو میزبانی این مرکز را نیز اعلام می کند.
وی بیان کرد: در بخش ورزش همگانی، سازمان منطقه آزاد قشم علاقه مند به فعالیت و نیازمند کمک تخصصی وزارت ورزش و جوانان است تا همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی را تا بهمن ماه امسال کلید بزند.
قشم بزرگترین جزیره غیرمستقل جهان دارای بیشترین ساحل در کشور و میزبان مرحله سوم مسابقات مرحله سوم لیگ ورزش سه گانه کشور و آفرود در ماه گذشته بود.
دومین اجلاس معاونان جوانان اداره کل ورزش و جوانان از روز گذشته(30 آذر ماه) در قشم آغاز شد سوم دی ماه پایان می یابد.
این اجلاس ظهر سه شنبه با حضور «محمود گودرزی» وزیر ورزش و جوانان برگزار شد.
شبس*7275/2090/*1613

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال