کد خبر: 81889447 (5063286) | تاریخ خبر: 01/10/1394 | ساعت: 13:10|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

چمران: مرگ و میر روزانه تهران به دلیل آلودگی هوا از 150 به 180 نفر رسیده است

تهران - ایرنا - رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به افزایش آمار مرگ و میرها در روزهای اخیر در پی آلودگی هوا گفت: برهمین اساس آمار مرگ و میر روزانه پایتخت از 150 نفر به 180 نفر افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا مهدی چمران روز سه شنبه در دویست و هجدهمین جلسه علنی شورای شهر افزود: این آمار از منابع مختلف جمع آوری و بر اساس آن، مرگ و میر روزانه تهران از 150 نفر به دلیل آلودگی هوا 30 نفر افزایش پیدا کرده و به 180 نفر افزایش یافته است.
وی گفت: تعطیلی مدارس و معادن شن و ماسه برای کاهش آلودگی هوا موقتی است.
چمران افزود: این راه حل ها به درد نمی خورد به طوریکه برخی از این معادن 15 سال است که پروانه فعالیت آنها به اتمام رسیده است.
چمران با بیان اینکه استاندار تهران باید در خصوص وضعیت معادن به میدان بیاید گفت: استاندار تهران باید به میدان بیاید و تدبیری برای این خصوص بیاندیشد کند.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: صدور مجوز معادن پیش از این با استانداری بوده و گویا اکنون به وزارت معدن سپرده شده است.
چمران در خصوص ارائه گزارش شورایاری منطقه یک و مشکلات این منطقه نیز خاطرنشان کرد: برای فعالیت مجموعه شورایاری ها تلاش گسترده ای انجام دادیم.
وی گفت: در دولت های نهم، دهم و یازدهم، وزارت کشور و فرمانداری مخالف برگزاری انتخابات بودند اما با پیگیری و دریافت دستور مستقیم دولت، انتخابات شورایاری ها برگزار شد.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به مشکلات منطقه یک شهرداری تهران افزود: در گذشته درباره برج سازی ها در منطقه یک هشدارهایی داده بودیم.
وی گفت: کوچه های باریک و تنگ منطقه یک کشش این ساخت و سازها و برج سازی ها را ندارد و این موارد از مهمترین مشکلات منطقه محسوب می شود.
چمران با اشاره به کمبود پارکینگ در شهر تهران گفت: این مشکل در مناطق مختلف شهر تهران وجود دارد و در برخی محلات از حمله محله نازی آباد، برای جای پارک قمه کشی می شود.
به گزارش ایرنا کیفیت هوای تهران در سه روز گذشته در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت.
شاخص کیفیت هوای تهران در طول هفته گذشته نیز یک روز ناسالم برای تمامی افراد و در بقیه روزها در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت.
بالا بودن آلودگی هوای پایتخت در هفته جاری موجب شد تا کمیته اضطراری آلودگی هوای تهران در روزهای شنبه و سه شنبه تشکیل شود و تصمیم به تعطیلی سه روزه مدارس پایتخت در روزهای یکشنبه و دوشنبه و سه شنبه این هفته، لغو صدور مجوز موقت تردد در محدوده زوج و فرد و برخی تدابیر برای کاهش آلودگی هوای منطقه را به کار گیرد.
تهرام/7244/1813// 1625

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال