مرحله نخست تدوین بانک اطلاعاتی جامع محصولات دانش بنیان صادراتی تکمیل شد

تهران- ایرنا- مدیر پروژه 'ایجاد بانک اطلاعاتی جامع محصولات دانش بنیان صادراتی' از تکمیل مرحله نخست تدوین این بانک اطلاعاتی خبر داد.

به گزارش روزدوشنبه گروه علمی ایرنا ازروابط عمومی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، نجفیان مجری این پروژه گفت: مرحله اول طرح تدوین بانک اطلاعاتی که به مقوله جمع آوری اطلاعات شرکت های دانش بنیان صادراتی می پردازد از اوایل مهرماه سال جاری آغازو تا اواسط آذرماه ادامه داشت.
وی بیان کرد: تدوین بانک اطلاعاتی جامع محصولات فناورانه و دانش بنیان صادراتی یکی از برنامه های اصلی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای کمک به توسعه صادرات شرکت­ها و موسسات فناور و دانش­بنیان است.
وی افزود: با پایان یافتن مرحله اول، شرکت­ها و محصولات ثبت­شده در سامانه به آدرسwww.HitechExport.ir براساس شاخص های رایج بررسی توانمندی و آمادگی صادراتی، ارزیابی و پالایش می­شوند، پس از طی شدن این فرآیند، اطلاعات شرکت ها و محصولات دانش بنیانی که به لحاظ حضور در بازارهای بین­المللی از توانمندی مناسب و قابل قبولی برخوردار باشند در نسخه نهایی سامانه بارگذاری خواهد شد.
نجفیان افزود: همچنین این شرکت ها امکان بهره مندی ازحمایت های مادی ومعنوی این طرح را (مانند تسهیلات بازاریابی بین­الملل، نمایش اطلاعات محصولات منتخب شرکت به 4 زبان های زنده دنیا، تسهیلات صادراتی، معرفی محصولات در کشورهای دیگر و غیره) خواهند یافت.
به گفته وی، تاکنون تعداد 513 شرکت فناور و دانش­بنیان دراین طرح ثبت نام کرده و بیش از هزار محصول در سامانه ثبت شده است.
وی بیان کرد: درحال حاضرروند ارزیابی اولیه شرکت­ها و محصولات بالقوه صادراتی، در حال تکمیل و مرحله دوم جمع آوری اطلاعات آغاز شده است، بر اساس زمان بندی اجرای پروژه، تا اوایل بهمن ماه این ارزیابی­ها تمام شده و به شرکت­هایی که به لحاظ حضور در بازارهای بین­المللی از توانمندی قابل قبولی برخوردار باشند، این امکان داده می­شود تا در مرحله دوم نسبت به تکمیل مدارک و اطلاعات اقدام کنند.
وی یادآور شد: شرکت­هایی که به لحاظ حضور در بازارهای بین­المللی بالقوه تشخیص داده نشده اند می­توانند با تکمیل مدارک مجددآ در روند ارزیابی که در مراحل بعدی به عمل خواهد آمد حضور داشته باشند.
علمی (1) ** 9340**1440

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال