آشنا: مستند باید موضوعات ملی را با نگاه انتقادی روایت کند

تهران- ایرنا- مشاور فرهنگی رییس جمهوری، ساخت مستندهای انتقادی را از نساختن آن بهتر دانست و گفت: مستند باید موضوعات ملی را با نگاه انتقادی روایت کند.

حسام الدین آشنا شب گذشته در حاشیه تماشای مستند «مادر کشی» در جشنواره سینماحقیقت در گفت و گو با خبرنگار سینمایی ایرنا اظهار داشت: معضلات زیست محیطی را می توان با مستندهای خوش ساخت نشان داد.
وی افزود: موضوع این مستند محیط زیست نیست بلکه سیاست گذاری محیط زیست است. این که ما چه تصمیم هایی گرفتیم و چه تصمیم هایی نگرفتیم که نتیجه آن وضعی شده که اکنون با آن مواجه هستیم.
مستند مادرکشی علل مختلف به وجود آمدن بحران آب در ایران را بررسی می کند. کمیل سوهانی کارگردان این اثر سال گذشته نیز با مستند بلند «جای خالی» در جشنواره فیلم فجر حضور داشت.
آشنا گفت: این مستند از ما سوال می کند کسانی که تصمیم گرفتند و آن ساز و کارهایی که این تصمیمات را اجرا کردند، آیا پاسخگو هستند یا خیر؟
مشاور فرهنگی رییس جمهوری با تمجید از مستند مادرکشی، افزود: این مستند نمونه ای از آثاری است که موضوعات ملی را با نگاه انتقادی روایت کرده است.
مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، نهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت از 22 آذر اغاز و تا 28 آذرماه با شعار حقیقت بهترین راهنماست در سینما فلسطین و سینما سپیده شهر تهران در حال برگزاری است.
فراهنگ**9246**1027

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال