احتمال برگزاری مستقل رقابت های کشتی آزاد،فرنگی و زنان جهان از سال 2017

تهران - ایرنا - جلسه کمیته اجرایی اتحادیه جهانی کشتی در شهر سوچی روسیه برگزار شد که به احتمال زیاد از سال 2017 رقابتهای کشتی آزاد، فرنگی و زنان به صورت مجزا و مستقل برگزار خواهد شد که در این حالت شانس ایران برای میزبانی این رقابت ها افزایش می یابد.

به گزارش ایرنا از فدراسیون کشتی، در این جلسه که در مرکز الکساندر کارلین برگزار شد، پس از توضیحات آنتونی سیلوستره رئیس آلمانی کمیته داوران اتحادیه جهانی درمورد قضاوت داوران در رقابت های جهانی 2015 لاس وگاس، لیست اولیه نفرات برای قضاوت در المپیک 2016 بسته شد.
در این نشست علاوه بر نناد لالوویچ رییس اتحادیه جهانی کشتی که خواستار اصلاحات و شفافیت در تصمیم گیری داوران در مسابقات کشتی شد، استان دزدیک آمریکایی و تومی یاما ژاپنی نیز توضیحاتی در مورد چگونگی عملکرد داوران ارائه دادند و در نهایت مقرر شد در ماه فوریه (اسفندماه سال جاری) لیست نهایی داوران قضاوت کننده در المپیک ریو به کمیته بین المللی المپیک (IOC) ارسال گردد.
از دیگر پیشنهادات ارائه شده در این نشست در نظر گرفتن یک لیست جهت داوران ذخیره برای المپیک 2020 توکیو ژاپن بود.
ضمنا در این جلسه در مورد مقوله بازاریابی، پخش تلویزیونی و تغییر ساختار تقویم فیلا مباحثی طرح شد که اجرای آن نیز به مشاهده بیشتر با کشورهای عضو اتحادیه نیاز دارد.
در این جلسه همچنین مقرر شد رقابت های قهرمانی اروپا در سال 2017 در سوچی روسیه به صورت همزان در سه رشته همراه با برخی رشته های سنتی برگزار گردد اما امکان دارد سایر رقابت های قاره ای و جهانی در سال 2017 و پس از آن به صورت مجزا انجام شود. بر این اساس احتمالا رقابت های جهانی به جای سپتامبر 2017 در اکتبر همین سال (یک ماه دیرتر) برگزار خواهد شد.
به این ترتیب با توجه به نامزدی ایران برای میزبانی رقابت های جهانی سال 2018 میلادی، کشورمان این شانس را دارد تا پس از 16 سال باردیگر میزبان بزرگترین مسابقات کشتی جهان باشد.
ایران با توجه به نحوه مناسب برگزاری مسابقاتی همچون جام جهانی و رضایت اتحادیه جهانی، شانس بالایی برای میزبانی رقابت های جهانی دارد.
ایران تاکنون چهار بار در سالهای 1959، 1973، 1998 و 2002 میزبانی رقابت های کشتی آزاد و فرنگی را برعهده داشته است و علاقه مندان کشتی منتظر آن هستند تا یک بار دیگر شاهد رقابت های قهرمانی جهان در ایران باشند.
به دلیل برگزاری رقابت های کشتی زنان همزمان با مسابقات مردان در کشتی آزاد و فرنگی، کشورمان از سال 2002 تاکنون نتوانسته میزبانی این مسابقات را برعهده بگیرد.
ورزشی**1067**1701

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال