رئیس کل دادگستری استان اصفهان:

ارسال پرونده کیفرخواست پزشک و پرستار متخلف خمینی شهر به دادگاه

اصفهان -ایرنا - رئیس کل دادگستری استان اصفهان از ارسال پرونده کیفرخواست پزشک و پرستار متخلف بیمارستان اشرفی اصفهانی خمینی شهر به دادگاه در اوایل هفته آینده خبر داد.

احمد خسروی وفا شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از دو روز پیش پس از اطلاع دادستان خمینی شهر از این موضوع، معاون دادسرای خمینی شهر مدیریت پرونده را به عهده گرفت.
وی اظهار کرد: در این راستا بصورت ویژه تحقیقات از زوایای مختلف توسط معاون دادسرا صورت گرفت.
رییس کل دادگستری استان اصفهان افزود: آخر وقت روز گذشته (دوشنبه) نظریه پزشکی قانونی خمینی شهر و اصفهان مبنی بر تایید جراحت انجام شده گرفته شد.
وی اظهار کرد: در تحقیقات این دو روز مشخص شد که تقصیر متوجه پزشک و پرستار است و معاون دادسرای خمینی شهر تقصیر را احراز کرد.
خسروی وفا افزود: بر این اساس دادسرای خمینی شهر به استناد قانون مجازات مبنی بر خودداری از کمک به مصدومان در رفع مخاطرات جانی، پزشک و پرستار را تفهیم اتهام کرده وقرار کفالت برای آنان صادر شده است.
وی تصریح کرد: بر اساس این ماده قانونی اشخاص متهم به این اتهام به سه تا شش سال حبس محکوم می شوند.
وی با اشاره به صدور قرار مناسب قضایی برای پزشک و پرستار متهم توسط دادسرای خمینی شهر گفت: دلایل کافی علیه متهمان وجود دارد.
رییس کل دادگستری استان اصفهان افزود: با توجه به شکایت پدر و مادر کودک و جنبه عمومی جرم، این پرونده در هفته آینده در خارج از نوبت رسیدگی می شود.
به گزارش ایرنا، جمعه هفته گذشته ، ششم آذر ، پسر بچه ای به نام « صدرا زاهدپور » به دلیل جراحت چانه به بیمارستان اشرفی اصفهانی خمینی شهر مراجعه و بصورت سرپایی و با بخیه، محل جراحت درمان می شود اما به دلیل آنچه که ناتوانی خانواده این کودک برای پرداخت هزینه درمانی گفته شده ، پزشک و پرستار اقدام به باز کردن بخیه های کودک می کنند.
ت/6994/ 6022 / 1539

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال