750 شرکت داخلی و خارجی در نمایشگاه چاپ و بسته بندی

تهران- ایرنا- رییس اتحادیه لیتوگراف های کشور از برگزاری بیست و دومین دوره نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته با حضور 750 شرکت داخلی وخارجی خبر داد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، احمد ابوالحسنی روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که درمحل اتاق اصناف تهران برگزار شد افزود: این نمایشگاه دی ماه با حضور وزراء فرهنگ و ارشاد اسلامی و صنعت، معدن و تجارت، جمعی از نمایندگان کمیسیون های اقتصادی صنایع و تشکل های مجلس در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران گشایش می یابد.
وی با اشاره به حضور چشمگیر شرکت ها و نمایندگان خارجی دراین نمایشگاه از حضور پر رنگ آلمان، چین، دانمارک، ژاپن، کره، ایتالیا، سوئد، اتریش، فنلاند، ترکیه، فرانسه، اسپانیا، تاوان، تایلند، هند، عراق، پاکستان، سوییس، برزیل و تاجکستان در این نمایشگاه خبرداد.
دبیر بیست و دومین دوره نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته تعداد سالن های این نمایشگاه را 14 سالن عنوان کرد و گفت: بیش از 19 هزار متر مربع سالن وغرفه به بخش داخلی و بیش 2 هزار متر مربع به بخش خارجی اختصاص خواهد یافت.
به گفته ابوالحسنی حدود 20 درصد متراژ افزایش سالن ها نسبت به سال گذشته داریم .

** حضور شرکت هایدلبرگ آلمان پس از ۳۲ سال در ایران
رئیس اتحادیه لیتوگرافان با اشاره به استقبال خوب شرکتهای خارجی از این نمایشگاه از حضور هایدلبرگ آلمان پس از ۳۲ سال در ایران و این رویداد بزرگ بین المللی خبر داد.
ابوالحسنی افزود: نمایندگان مختلفی از بخش های گوناگون شرکت هایدلبرگ آلمان و عرضه ماشین آلات به روز این شرکت در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی وماشین آلات وابسته شرکت می کنند.
ابوالحسنی همچنین با اشاره به حضور حدود 10 نفر از این شرکت در نمایشگاه امسال در دو بخش آموزش و فنی، اظهار داشت : نمایندگان این شرکت، ماشین آلات روز حوزه صنعت چاپ را به نمایشگاه امسال آورده و به معرفی ویژگی های آنها به بازدیدکنندگان خواهند پرداخت.
دبیر بیست و دومین نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی وماشین آلات وابسته به حضور 8 نفر از اعضای هیات مدیره اتحادیه چاپخانه داران اقلیم کردستان عراق در نمایشگاه امسال هم اشاره کرد و گفت: با توجه به بازار مناسبی که در این منطقه برای شرکت های چاپی ایران وجود دارد، این حضور می تواند فرصتی مغتنمی برای دو طرف در جهت توسعه همکاریهای بیشتر به شمار آید.

** حضور 130 شرکت خارجی در نمایشگاه
ابوالحسنی در عین حال افزود: از مجموع 750 شرکت داوطلب شرکت در نمایشگاه امسال چاپ و بسته بندی، بالغ بر130 شرکت خارجی هستند که قریب به اتفاق آنها به واسطه داشتن نمایندگانی در ایران بصورت غیر مستقیم - در نمایشگاه امسال حضور خواهند یافت.
در این نشست رئیس اتحادیه صادرکنندگان خدمات صنعت چاپ و مدیر امور بین الملل نمایشگاه بین المللی صنعت چاپ، بسته بندی و صنایع وابسته با تشریح روند برگزاری این دوره نمایشگاه، از برگزاری چندین نشست با حضور نمایندگان بخش های مختلف حوزه صنعت چاپ اعم از مراحل قبل و بعد از چاپ با هدف اتخاذ تصمیم های مناسب برای هر چه بهتر برگزاری این نمایشگاه طی هفته های گذشته خبر داد.
بابک عابدینی همچنین با اشاره به نامناسب بودن زمان برگزاری این نمایشگاه در این رویداد بین المللی از انجام مذاکراتی با رئیس هیات مدیره شرکت سهامی نمایشگاه های تهران با هدف تغییر زمان برگزاری این نمایشگاه خبر داد و ابراز امیدواری کرد که نمایشگاه سال آینده قبل از آغاز تعطیلات آخر سال میلادی و در آذر ماه برگزار شود.

** لروم صادرات غیر نفتی در دوران پسا تحریم
عضو ستاد برگزاری بیست و دومین نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته در ادامه اهمیت برگزاری این نمایشگاه را جذب سرمایه گذاری خارجی و توسعه صادرات غیرنفتی در دوران پساتحریم عنوان کرد و جذب بازار 400 میلیون نفری کشورهای خاورمیانه CIS پاکستان و شمال آفریقا را از دیگر اهداف این نمایشگاه برشمرد.
با بیان اینکه کشورهای افغانستان، عراق، آذربایجان و تاجیکستان از جمله کشورهای اولیه این هدف به شمار می آیند، گفت: به همین منظور اعضای هیات مدیره های چاپخانه داران این کشورها به این نمایشگاه دعوت شده اند.
وی یادآور شد که علاوه بر کشورها، نمایندگانی از کشورهای اتریش و آلمان برای انجام فعالیت هایی جهت برخی سرمایه گذاریها در صنعت چاپ ایران در نمایشگاه امسال حضور می یابند.
بیست و دومین نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته 2تا5 دی ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران با حضور بیش از 750 شرکت داخلی و خارجی در 14 سالن برگزار خواهد شد.
فراهنگ 1355**1085 ** 1569

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال