روزنامه ایتالیایی کوریره دلاسرا اعلام کرد؛

تحقیق دادستانی شهر بولونیا ایتالیا علیه پسر اردوغان به اتهام پولشویی

رم - ایرنا - روزنامه ایتالیایی کوریره دلاسرا اعلام کرد: دادستانی شهر بولونیا در شمال ایتالیا در پی شکایت یک تاجر ترک، پرونده ای علیه بلال اردوغان پسر رئیس جمهور ترکیه به اتهام پولشویی گشود.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای این روزنامه ایتالیایی ، در پی شکایت یک تاجر ترک مخالف سیاسی دولت اردوغان، علیه بلال اردوغان پسر رئیس جمهوری ترکیه که اخیرا برای ادامه تحصیل به شهر بولونیا در شمال ایتالیا سفر کرده، دادستانی این شهر نیز پرونده ای برای تحقیقات در خصوص پول هایی که وی به همراه خود به ایتالیا منتقل کرده است، گشود.
بر اساس این گزارش، پسر 35 ساله رئیس جمهور ترکیه دو ماه است که برای ادامه تحصیل در دانشگاه ' جان هاپکینز ' به شهر بولونیا سفر کرده است. تاجر شاکی از دادستانی بولونیا خواست تا در باره پول هنگفتی که پسر اردوغان به همراه خود به ایتالیا آورده است، تحقیق کند.
پسر اردوغان به همراه همسر و فرزندان خود در اوایل اکتبر گذشته به ایتالیا سفر کرد که خود منجر به ایجاد مشاجره های فراوان در ترکیه شده است. دلیل رسمی سفر به ایتالیا، ادامه تحصیل اعلام شده اما به عقیده اپوزیسیون وی با مقادیر هنگفتی پول و برای فرار به ایتالیا سفر کرده است.
روسیه و ترکیه، این روزها یکدیگر را متهم به خرید نفت از داعش می کنند. روسیه ابتدا ادعا کرد که اردوغان و خانواده اش در ترافیک نفتی از سرزمین های تحت اشغال داعش نقش دارد در حالی که آنکارا در واکنش ادعا کرد که روسیه، نفت از داعش می خرد تا جایی که به تهدید رسیده و پوتین وعده داد که پیامد آن تنها به تحریم تجاری در قبال انکارا محدود نخواهد شد.
اروپام**461**1572

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال