جشنواره شیکاگو میزبان فیلم حراج

تهران - ایرنا - فیلم سینمایی حراج به کارگردانی حسین شهابی همزمان با برگزاری بیست و ششمین جشنواره منتخب فیلم های ایرانی در شیکاگو با دیگر آثار حاضر در این رخداد به رقابت خواهد پرداخت.

حسین شهابی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار سینمایی ایرنا اظهار داشت: پس از به تعویق افتادن ساخت فیلم آزاد با ضمانت که قرار بود برای حضور در جشنواره فیلم فجر حاضر شود، بر اساس برنامه ریزی ها مقرر شد فیلم حراج، دیگر ساخته خود را در بخش مسابقه بیست و ششمین جشنواره فیلم های ایرانی شیکاگو ارائه دهم.
وی ادامه داد: طبق سنت همیشگی این رخداد، جشنواره فیلم های ایرانی شیکاگو در بهمن ماه برگزار خواهد شد و این فیلم در کنار دیگر آثار به رقابت خواهد پرداخت تا در نهایت یک اثر به عنوان فیلم برگزیده این رخداد توسط هیات داوران معرفی شود.
شهابی همچنین درباره تازه ترین تجربه حضور بین المللی خود در عرصه هنر هفتم به حضور دیگر فیلم خود با نام روز روشن در جشنواره فیلم زوریخ اشاره کرد و گفت: بازخورد منتقدان و عموم مردم با این اثر سینمایی بسیار مثبت بود و برداشت و نکته هایی که بعد از تماشای فیلم به من بازگو کردند برای من جای بسیار تعجب و شگفتی داشت.
این کارگردان درباره دلایل به تعویق افتادن تولید فیلم آزاد با ضمانت که قرار بود برای جشنواره فیلم فجر امسال حاضر شود یادآور شد: به سبب فراهم نشدن بودجه و مباحث مالی ناچار به تعویق ساخت این اثر شدیم و در ادامه نیز به سبب حضور بازیگران مد نظرم در دیگر آثار سینمایی در مسیر جشنواره فیلم فجر تصمیم گرفتم تا کار تولید این فیلم را به بعد از جشنواره فجر موکول کنم.
پیش از این اعلام شده بود قرار است فیلم مترجم به عنوان اثر مشترک سینمای ایران و انگلیس توسط شهابی تولید شود که این هنرمند درباره این پروژه سینمایی خاطرنشان کرد: فیلمنامه این اثر در حال بازنویسی است تا مورد تایید تهیه کنندگان ایرانی و انگلیسی قرار بگیرند چرا که اولویت کیفیت فیلمنامه مورد وثوق دو طرف تولید این اثر سینمایی است.
شهابی گفت: تا به حال سه بار این فیلمنامه مورد بازنویسی قرار گرفته است و امیدوارم این بار مورد تایید قرار گیرد تا هرچه زودتر کلید فیلمبرداری و تولید این اثر سینمایی زده شود.
فراهنگ**9266**1027

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال