نمایش های ترافیکی کانون پرورش فکری به مرحله بازبینی رسید

تهران - ایرنا - مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حال بازبینی نمایش هایی با محوریت ترافیک است.

به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا، اجرای نمایش هایی با مضمون ترافیک در مدارس ابتدایی شهر تهران، عنوان طرحی آموزشی است که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با همکاری سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران در حال انجام آن است.
محورهای اساسی این نمایش ها در دو بخش دانش آموز در نقش عابر پیاده و دانش آموز در نقش سرنشین خودرو و با توجه به مباحثی از جمله عبور از خط کشی عابر پیاده، استفاده از پل عابر پیاده، توجه به چراغ عابر پیاده، چگونگی عبور صحیح از خیابان های یک طرفه و دوطرفه و رعایت نکته های لازم در زمینه سوار شدن، نشستن و پیاده شدن دانش آموزان از خودرو طراحی شده است.
بر اساس این گزارش، حمید کریمی، حسن دادشکر، عادل بزدوده، زهره مسکنی و احسان واحدی این نمایش ها را بازبینی می کنند.
از میان 96 متن نمایشی ارسال شده به دبیرخانه آثار ترافیک، حدود 53 اثر به مرحله بازبینی رسیده است که در پایان 22 اثر نمایشی مجوز اجرا خواهند گرفت.
جلسه های بازبینی آثار از 30 آبان آغاز شده و تا دوم آذر به مدت سه روز در مرکز تولید تئاتر کانون پرورش فکری کودکان در حال برگزاری است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون پرورش فکری، این آثار تولیدی برای اجرا در یکهزار و 700 مدرسه ابتدایی مناطق 22 گانه تهران بزرگ در نظر گرفته شده که در مجموع چهار هزار و 400 اجرا خواهند داشت.
پیش تر کانون پرورش فکری در نشستی از دست اندرکاران عرصه تئاتر کودک برای تولید آثار نمایشی با موضوع آشنایی بیشتر کودکان با نکات ایمنی عبور و مرور در شهر دعوت کرده بود و قرار است این نمایش ها در سال تحصیل 94-95 در مدارس اجرا شود.
فراهنگ**1883**1027

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال