رشد چهار برابری گردشگران کاشان در دولت یازدهم

کاشان- ایرنا- شهردار کاشان گفت : حضور گردشگران در کاشان طی دو سال گذشته نسبت به مدت مشابه قبل چهار برابر رشد داشته که این ظرفیتی برای سرمایه گذاری در این خطه است.

به گزارش ایرنا، سیدمحمدناظم رضوی روز شنبه در نشست «کاشان شهر فرصت ها» اظهار داشت: با توجه به شرایط سیاسی و اقتصادی کشور، تاکید دولت چه در زمان مذاکرات و پس از برجام آماده سازی برای پذیرش سرمایه گذاران و رفت و آمد فعالان اقتصادی از کشورهای غربی و اروپایی است.
وی به حضور کاشان به صورت ویژه در جلسه مقامات عالی رتبه دیپلماتیک کشور و وزارت صنعت و معدن اشاره کرد و افزود: شهرداری کاشان در ایجاد امنیت و شرایط پویا برای سرمایه گذاران و تعامل و همکاری با فعالان اقتصادی و افزایش مناسبات تجاری و بازرگانی با بخش خصوصی می کوشد.
ناظم رضوی تاکید کرد: حضور رایزنان بازرگانی از هشت کشور خارجی در شهرداری کاشان برای افزایش مشارکت های تجاری یکی از این برنامه هاست.
به گفته وی، از آنجا که کاشان چشم انداز عمده استان اصفهان در مباحث گردشگری عنوان شده است، مهیا کردن شرایط برای سرمایه گذاران و گردشگران ضروری است.
شهردار کاشان بر فراهم کردن زمینه های سخت افزاری و نرم افزاری برای سرمایه گذاران تاکید کرد و گفت: حضور گردشگران خارجی از کشورهای مختلف با توجه به داشته های تاریخی، فرهنگی و مذهبی کاشان و ویژگیهای اقلیمی و طبیعی زمینه خوبی برای بارورسازی فرصت ها و رشد و تعالی شهر است.
وی گفت: آماده سازی اماکن اقامتی و هتل های کاشان توسط گردشگران در دو سال گذشته از چند ماه قبل موید رشد فزاینده حضور گردشگران در این منطقه است.
رئیس شورای اسلامی شهر کاشان نیز در این نشست اظهار داشت: تلاش شورای شهر تصویب برنامه ها و مصوباتی در جهت ایجاد شرایطی برای امنیت خاطر و اطمینان سرمایه گذاران از سرمایه گذاری در این شهرستان است.
حسین حیدریان افزود: نگاه مدیران شهری، نگاه کلان به سرمایه گذاری و شکوفایی آن با تجمیع و تمرکز سرمایه هاست و امروز با غنیمت شمردن فرصت های سرمایه گذاری می توان آینده کاشان را با ترقی و پیشرفت و تعالی رقم زد.
رئیس شورای اسلامی کاشان گفت: کاشان فرش قرمز خود را در استقبال از سرمایه گذاران بخش خصوصی پهن کرده است.
حیدریان تصریح کرد: کاشان شهرستانی با 900 واحد صنعتی به ویژه در تولید محصولات نساجی، گلاب و عرقیات گیاهی است که اقتصاد آن به برکت این واحدهای تولیدی در منطقه فعال است.
وی اشتغال 43 هزار نفر در صنایع کاشان را یادآورشد و افزود: تعداد یکهزار و 700 اثر تاریخی شناسایی شده و 313 اثر ثبت ملی شده، تعدد بقاع متبرکه و شهرهای قمصر، نیاسر، برزک، نطنز، آران و بیدگل، بادرود و نوش آباد در اطراف کاشان ظرفیت خوب گردشگری برای کاشان و استفاده از پتانسیل های خوب این منطقه را فراهم کرده است.
3009/6021

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال