ارتش سوریه شهر الحاضر را از تروریست ها پس گرفت

تهران- ایرنا- ارتش سوریه شهر مهم و راهبردی الحاضر در استان حلب واقع در شمال این کشور را از دست تروریستها خارج کرد و به کنترل خود در آورد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، تلویزیون رسمی سوریه روز پنجشنبه به نقل از یک منبع نظامی اعلام کرد که ارتش سوریه و نیروهای متحد آن، امروز شهر راهبردی «الحاضر» در ریف حلب جنوبی را به کنترل خود درآوردند.
در پی کنترل کامل ارتش و هم پیمانان آن بر این شهر، تروریست پا به فرار گذاشتند.
این درحالی است که ارتش سوریه اخیرا با همکاری گروه های دفاع مردمی و متحدان خود پیروزی های قابل توجهی در رویارویی با تروریست ها به دست آورده است.
از سوی دیگر ارتش سوریه پس از آغاز همکاری نظامی با روسیه در بمباران مواضع تروریست ها و اعلام آغاز عملیات پشتیبانی جنگنده های سوخو از حمله نظامیان، پیشروی ها و هجوم خود را در مناطق مختلف به ویژه جبهه حلب و لاذقیه افزایش داده است.
روسیه در چارچوب قراردادهای همکاری نظامی خود با سوریه، حدود 50 فروند جنگنده سوخو و مجموعه ای از رزمناوها، یک ناو تجسسی و همچنین پهپادها را در خاک این کشور برای مبارزه علیه تروریست ها به کار گرفته است.
مسکو اعلام کرده که این همکاری ها در چارچوب مقررات بین المللی و برای اجرای قرارداد همکاری با دولت قانونی سوریه آغاز شده است و ادامه خواهد یافت.
آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، ترکیه، قطر و عربستان همراه رژیم صهیونیستی پنج سال پیش با هدف سرنگونی حکومت «بشار اسد» برنامه جذب و اعزام تروریست ها از سراسر جهان به سوریه و همچنین سازماندهی و تقویت گروه های تروریستی از جمله جبهه النصره و داعش را آغاز کردند و بر اساس گزارش ها، هم اکنون شهروندان 100 کشور در صفوف تروریست ها در عراق و سوریه می جنگند.
شبد**1480**1565

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال