جزئیات شکسته شدن محاصره فرودگاه کویرس / اهمیت راهبردی و تاکتیکی

بیروت – ایرنا – ارتش سوریه بعداز سه سال مقاومت و نبرد با تروریست های تکفیری و جلوگیری از صدها هجوم عناصر مسلح گروه تروریستی تکفیری داعش، محاصره فرودگاه نظامی کویرس در ریف شرقی حلب را شکست.

به گزارش ایرنا، شبکه المنار به نقل از منابع میدانی اعلام کرد که نیروهای پیشرو ارتش سوریه سرانجام به نیروهای مدافع فرودگاه نظامی کویرس رسیدند و به یکدیگر محلق شدند و به این ترتیب محاصره این فرودگاه پایان یافت.
خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) نیز خبر شکسته شدن محاصره فرودگاه کویرس را تایید کرده است.
براساس این گزارش، نیروهای پیاده و پیشرو ارتش سوریه موفق شدند با گشودن یک معبر خود را به فرودگاه کویرس برسانند و این درحالی بود که یگان هایی دیگر از ارتش سوریه بر روستاهای کویرس شرقی و رسم العبود سیطره یابند.
ارتش سوریه قبل از این موفقیت توانسته بود بر روستای راهبردی الشیخ احمد سیطره یافته و آن را از اشغال تروریست های تکفیری آزاد کند.
شکسته شدن محاصره فرودگاه نظامی کویرس در میان درگیری های شدید ارتش عربی سوریه با عناصر مسلح گروه تروریستی تکفیری داعش و تحت حمایت گسترده عملیات هوایی صورت گرفت که در آن از انواع سلاح های سبک و سنگین استفاده شد.
در این عملیات تعداد زیادی از تروریست های تکفیری مسلح به هلاکت رسیده و یا زخمی شده اند و تعدادی دیگر هم به روستاهای مجاور فرودگاه کویرس فرار کرده انند.
ارتش سوریه عملیات نظامی برای شکستن محاصره فرودگاه کویرس را از شهرک السفیره شروع و این عملیات را تا روستای رسم عبود ادامه داد.
وسعت تقریبی منطقه عملیاتی ارتش سوریه در ریف شرق حلب حدود 107 کیلومتر مربع اعلام شده و به عبارت دیگر نیروهای ارتش موفق شدند مساحتی را با عرض سه تا 5 کیلومتر و طول 23 کیلومترآزاد و بر سه روستای مهم سیطره یابند.
پایگاه خبری العهد نیز به نقل از ژنرال بازنشسته امین حطیط گفت که نمی توان پیروزی های قبلی ارتش سوریه را فراموش کرد که از جنوب حلب شروع و تا شرق آن که منجر به شکستن محاصره فرودگاه نظامی کویرس شد، ادامه یافت.
وی گفت که نخستین اهمیت شکسته شدن محاصره فرودگاه کویرس « تاکتیکی» است زیرا به آزادسازی بخشی از خاک سوریه از اشغال گروه های مسلح منجر شد.
ژنرال حطیط در باره اهمیت راهبردی این موفقیت ارتش سوریه تصریح کرد:
خاطرنشان کرد: اکنون برای داعش تحرک از شهر الرقه به سوی حلب سخت و در مقابل شرایط برای ارتش سوریه به منظور تسریع در نبرد حلب آسان شده است.
خاورم ** 1324

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال