درگفت وگو با ایرنا:

آخوندی: مذاکره ای برای خرید هواپیمای مسافربری سوخو نکرده ایم/اول اطمینان از امنیت پرواز

تهران- ایرنا- رئیس شرکت هواپیماسازی مسافری سوخوی روسیه اعلام کرده بود که ایران علاقمند خرید 100 فروند سوپر جت از این شرکت است اما وزیر راه و شهرسازی، ضمن رد آن تصریح کرد: هنوز هیچ مذاکره ای در این زمینه انجام نشده است زیرا پیش از خرید باید از امنیت پرواز آنها اطمینان یابیم.

به گزارش ایرنا، رئیس شرکت هواپیماسازی مسافری سوخو دیروز(یکشنبه) با ابراز آمادگی دوباره برای فروش هواپیماهای مسافری فوق مدرن سوپرجت 100 به ایران، گفته بود در صورت عقد قرارداد فروش هواپیما، امکان ورود طرف های ایرانی در برنامه ساخت این هواپیما بررسی می شود.
«ایلیا تاراسنکو» همچنین گفته بود در ایران علاقه مندی زیادی به خرید این هواپیما وجود دارد و امیدواریم بتوانیم با شرکت های هوایی ایرانی در این زمینه همکاری کنیم، زیرا پیش تر دراین باره رایزنی های صورت گرفته و هنوز هم ادامه دارد.
عباس آخوندی عصر امروز(دوشنبه) در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در حاشیه بازدید از غرفه خبرگزاری جمهوری اسلامی در نمایشگاه مطبوعات تاکید کرد: هنوز مذاکره ای در این خصوص انجام نشده زیرا قبل از خرید باید از امنیت پرواز آنها اطمینان یابیم.
رسانه های روسی پیش تر اعلام کرده بودند، ایران و روسیه در مذاکرات مربوط به سوخو سوپرجت-100 به موافقت اصولی دست یافته اند و گفت وگوها در این زمینه ادامه می یابد.
اقتصام ** 9123 ** 2023

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال