نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی:

توهین به هیچ قوم و گروهی پذیرفتنی نیست

ارومیه - ایرنا - نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در واکنش به توهین برنامه فیتیله به ترک زبان ها گفت: توهین به هیچ قوم و گروهی پذیرفتنی نیست.

حجت الاسلام سیدمهدی قریشی روز دوشنبه با صدور پیامی که نسخه ای از آن در اختیار ایرنا قرار گرفت، افزود: اقدام سخیف و غیرمنطقی در برنامه فیتیله که رسالت سنگین تربیت انسانها برای آینده ایران را بر عهده دارد، دل همه را آزرد و یک بار دیگر دست اختلاف افکنان را به وضوح به تصویر کشید.
وی ادامه داد: اینکه آذری ها این مردمان شریف و شجاع مورد تمسخر قرار گیرند، پذیرفتنی نیست و هیچ عقل سلیمی چنین توهین هایی را بر نمی تابد.
وی اقدام شایسته و به موقع دکتر سرافراز رئیس سازمان صدا و سیما را در عزل معاون مدیر پخش شبکه 2 و توقیف برنامه فیتیله و برخورد جدی با عوامل اصلی و دست اندرکار این برنامه را ستود و اظهار کرد: این کار بخشی از رنجش خاطر ما را کم کرد.
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی اضافه کرد: اینجانب مثل همه شما مردم عزیز استان و تمام آذری زبان ها متالم از این حادثه هستم ولی معتقدم دست هایی پنهان در کار است تا موضوع بدین گونه به سرانجام برسد.
امام جمعه ارومیه گفت: از این رو تدارک بهانه های مختلف برای این اختلال در امنیت داخلی در آستانه انتخابات در دستور کار دشمنان نظام اسلامی قرار دارد و سرویس های اطلاعاتی بیگانه با هدف تخریب اتحاد و همزیستی اقوام ایرانی از دهه های گذشته برنامه های متنوعی دارند.
نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: ظهور و بروز جریان های مختلف پان ایرانیستی، پان ترکیستی و پان کردیستی با هدف ایجاد اختلاف در بین اقوام شریف ایرانی صورت گرفته و جریان اخیر هم می تواند در همین راستا باشد و سکوت رسانه ای منتشر کنندگان فیلم توهین در خصوص اقدام های مدبرانه رئیس رسانه ملی دلیلی بر این ادعاست ولی به جد امیدوارم با درایت و خویشتنداری مردم شریف آذری زبان یک بار دیگر شاهد شکست دشمن باشیم.
حجت الاسلام قریشی افزود: موفقیت فرزندان انقلاب در عرصه های مختلف باعث شده است دشمنان کشور از هیچ اقدامی برای به چالش کشیدن ایران اسلامی دریغ نکنند و یکی از راهکارهای استکبار ایجاد اختلاف قومی و مذهبی است که این بار نیز ناکام خواهند ماند.
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی همچنین گفت: معتقدم توهین به هیچ شخص یا گروه و قومی پذیرفتنی نیست و باید برخورد جدی از سوی مسئولان امر با متخلفان طبق قانون صورت گیرد.
وی ادامه داد: ضمن تشکر از رئیس سازمان صدا و سیما انتظار دارم قاطعانه تر از قبل با توهین کنندگان به اقوام برخورد شود تا شاهد چنین اقدامات ناشایست از تریبون رسانه ملی نباشیم.
حجت الاسلام قریشی افزود: همشهریان عزیزم در آذربایجان غربی را به صبر و گذشت دعوت کرده و از نهادهای امنیتی خواستارم با شدت کامل جریانات نفوذی را رصد و نسبت به شناسایی رگه های نفوذ توهین اخیر نیز اقدام جدی کنند.ک3
2077/8135/1905

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال