مدیر کل ورزش یزد: 55 درصد مردم استان کم تحرک هستند

یزد - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان یزد گفت: 55 درصد مردم این استان کم تحرک هستند و باید برای گسترش ورزش در جامعه با کمک رسانه های گروهی فرهنگ سازی شود.

به گزارش ایرنا ، مسعود شریعتی پنجشنبه شب در جمع خبرنگاران یزد افزود: بی تحرکی و بی توجهی به ورزش در رشته های مختلف موجب افزایش دیابت و چربی خون و برخی آسیب های اجتماعی می شود .
وی ادامه داد: مردم باید ورزش را در کنار سایر مسائل زندگی خود جدی بگیرند ، بر همین اساس یکی از برنامه های مهم و همیشگی اداره کل ورزش و جوانان در طول سال کار فرهنگ سازی و جذب بیشتر افراد به حضور در عرصه های مختلف ورزشی و بخصوص ورزش همگانی است .
شریعتی اظهار کرد: گسترش ورزش همگانی جزو برنامه ها و سیاست هایی است که با برنامه ریزی و با هماهنگی و همکاری جدی مردم و نهادهای فرهنگی و تبلیغی و همچنین رسانه های گروهی در طول سال انجام می شود .
مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد خاطرنشان کرد : برای حضور افراد در عرصه ورزش باید زمینه های لازم ایجاد شود که خوشبختانه کارهای خوبی انجام گرفته و این روند با قوت و قدرت و با همکاری مردنم و خیرین صورت می گیرد .
این مسئول خاطرنشان کرد: همه افراد باید کمک کنند تا ورزش با دید همگانی بیش از گذشته در استان یزد انجام شود ، خوشبختانه توسعه ورزش در رشته های مختلف در نظر مسئولان استان به عنوان یک ضرورت وجود دارد .
مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد گفت: اگر ایجاد سبک جدید در جامعه با اقبال خوبی روبرو شود بسیاری از اهداف ما را دنبال می کنند و اگر به بحث قهرمانی ها هم توجه کنیم با یک تیر چند نشان زده ایم.
شریعتی اضافه کرد : این که یک سبک بتواند به مدال آوری و قهرمان پروری بپردازد برای استان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
این مسئول با اشاره به نقش خیرین در اجرای برنامه های ورزشی در استان یزد اظهار کرد: افراد علاقه مند و خیرانی که بخواهند در کنار فعالیت های دولت به ورزش ورود کنند تمام زمینه ها فراهم است و از آنها حمایت می شود .
وی اعلام کرد : هم اکنون 22 خیر ورزشی در استان یزد جذب شده اند و این بخش با قوت ادامه خواهد داشت .
استان یزد با یک میلیون و 70 هزار نفر جمعیت دارای 47 هیات ورزشی است .ک3
7536شبک **/8068 **1917

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال