معاون شرکت راه آهن:

ایران همکاری های ریلی خود را با کشورهای آسیای میانه افزایش می دهد

تهران - ایرنا - معاون بهره برداری و سیر و حرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران مصصم است همکاری های ریلی خود را با کشورهای آسیای میانه افزایش دهد.

به گزارش ایرنا، حسین عاشوری امروز (پنج شنبه ) در نشست دو روزه شورای حمل و نقل راه آهن کشورهای مشترک المنافع در تاشکند افزود: هدف ایران افزایش همکاریهای ریلی خود با کشورهای عضو این شورا است. برگزاری شصت و سومین اجلاس راه آهن های کشورهای مستقل مشترک المنافع در توسعه همکاریهای ریلی بین کشورهای عضو بسیار تاثیرگذار است و جمهوری اسلامی ایران نیز از 3 سال پیش به عضویت این شورا در آمده است.
وی همکاری های ایران را با کشورهای عضو این شورا در زمینه حمل و نقل ریلی مثبت ارزیابی کرد و گفت: ایران برای افزایش صادرات خود به کشورهای منطقه از واگن های برخی از کشورها از جمله ازبکستان، ترکمنستان و تاجیکستان استفاده می کند.
وی با اشاره به سابقه همکاری های ایران و ازبکستان در حوزه حمل و نقل ریلی اظهارداشت: همکاری های ریلی دو کشور در سال های اخیر افزایش یافته و بسیاری از محصولات کشاورزی ازبکستان از طریق ایران به سایر کشورها صادر شده است.
معاون بهره برداری و سیر و حرکت شرکت راه آهن یادآورشد: هدف از تشکیل این شورا توسعه همکاری های حمل و نقل ریلی در زمینه جابه جایی بار و مسافر در منطقه است تا همکاری های ریلی در بین کشورهای منطقه بیش از پیش توسعه یابد.
در شصت و سومین اجلاس راه آهن های کشورهای مستقل مشترک المنافع نمایندگانی از استونی، فنلاند، بلغارستان، لتونی، لیتوانی، گرجستان، اوکراین، روسیه، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، مولداوی، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان و جمهوری اسلامی ایران حضور دارند.
اقتصام(2)1108**1581

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال