به دلیل اعتیاد به مواد مخدر و مشروبات الکلی

گسترش خودکشی در آمریکا

نیویورک-ایرنا- پژوهشگران آکادمی ملی علوم امریکا درگزارشی اعلام کردند : دلائل عمده مرگ زودرس آمریکایی ها مصرف شدید و بی رویه مواد مخدر و مشروبات الکلی وهمچنین افسردگی های مزمن است که منجر به خود کشی انها می شود.

براساس این گزارش میان سالان سفید پوست آمریکایی در دو دهه گذشته به دلیل مصرف بی رویه مواد مخدر ومشروبات بالاترین رقم مرگ ومیر درقیاس با سایر کشورهای توسعه یافته جهان را داشته اند.
'انگس دیتون' برنده جایزه نوبل سال 2015 دررشته علوم اقتصادی بهمراه 'آن کیس' دانشمندان اکادمی ملی علوم آمریکا درگزارش تحقیقاتی اخیر خود که روزگذشته در'بخش تشریحات ' تارنمای این آکادمی منتشر شده با اشاره به این مطلب فوق این روند را تهدیدی جدی علیه بافت آینده جامعه آمریکا توصیف کرده اند.
دراین گزارش می خوانیم که عواملی ازقبیل سهولت دسترسی به داروهای شبه مورفین، افزایش درد های مزمن درمیان آمریکایی ها که خود موجب تجویز اینگونه دارو ها شده است وبحران اقتصادی آمریکا که ازسال 2008 آغاز شد همه بنوعی درافزایش آمار مرگ ناشی از مصرف بیش از اندازه این دارو ها ، خود کشی وبیماری های کبدی ناشی ازمصرف مواد الکلی نقش داشته اند.
همین گزارش حاکی است که تنها درفاصله 16 سال گذشته بیش از نیم میلیون نفر ازمردم جوان و میانسال آمریکایی قربانی بیماری ایدز شده اند.
تنظیم کنندگان این گزارش با بیان این که درمان اعتیاد دراین کشور بدلائل گوناگونی دشوار و تسکین درد غیر قابل کنترل است میان سالان آمریکایی را نسل سوخته این کشور توصیف کرده و نوشته است که آینده این نسل بمراتب تاریک تر از نسل پیشین آن هاست.
دانشمندان مذکور همچنین اشاره کرده اند که آمار اینگونه مرگ و میرها که در دو دهه فاصله سال های 1978 تا 1998 بطور چشمگیری کاهش یافته بود از آخرین سال های هزاره گذشته میلادی بطورنگران کننده ای روبه افزایش گذاشته وازآن زمان تاکنون بطور مستمر سالیانه نیم درصد بیشتر شده است.
شبد-4-541 /1859

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال